Ludzie zmieniają świat. Nie wielkie rządu, wielkie organizacji, ale ludzie z pasją i determinacją. Twoim celem nie musi być zlikwidowanie głodu na świecie. Wystarczy, że w swoim mieście, a nawet osiedlu zrobisz coś dobrego.

Data dodania: 2013-03-08

Wyświetleń: 2662

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Anita Perella Roddick, założycielka brytyjskiej marki kosmetyków i sieci sklepów z kosmetykami "The Body Shop" zajmującej się produkcją i dystrybucją produktów "etycznych". Nietestowanych na zwierzętach i pochodzących ze współpracy z małymi producentami w ubogich regionach świata. Roddick w 2003 roku otrzymała od brytyjskiej królowej  tytuł  w uznaniu za jej działalność na rzecz ochrony środowiska i działalność charytatywną. Jej pierwszy sklep mieścił się w angielskim uzdrowisku Brighton, pomiędzy dwoma zakładami pogrzebowymi, co ze względu na jego nazwę Body Shop, nie było najszczęśliwszym rozwiązaniem. Działalność sklepu wywoływała niesmak i protesty właścicieli zakładów pogrzebowych. Do dziś Anita wspomina, jak dla żartu osobiście zadzwoniła do gazety z protestem, aby donieść na nieetyczne działanie sklepu pani Roddick. Nie przypuszczała, że mała burza medialna spowoduje tak ogromny napływ nowych klientów.

Anita jest przykładem, że dzięki ciężkiej pracy, zaangażowaniu można zmienić świat. Wystarczył jeden sklepiki, czyli coś bardzo małego w skali całego świata, a wywołało to burzę i zostało docenione prze wielu ludzi.   

Ty także możesz zmienić świat! Nie masz czasu? Nie wiesz, jak? Podam Ci kilka prostych przykładów jak możesz uratować swój świat.

1. Odpisz 1% podatku na jakąś działalność charytatywną.

Proste i nie mów, że tego nie możesz zrobić! 

2. Zbieraj zakrętki i oddawaj je do fundacji.

To chyba też możesz zrobić. Akcja z zakrętkami objęła już cały kraj. Dołącz do niej. 

3. Adoptuj psa ze schroniska.  

To nie jest wskazówka dla wszystkich. Jedynie dla chcących mieć psa. Jeśli marzysz o czteronogim przyjacielu, pomyśl o schronisku dla psów.

4. Bierz aktywny udział w polityce kraju, jak i Twoim mieście.

Chociażby przez głosowanie. Jeśli coś Ci się nie podoba, to nie marudź tylko to zmień! Napisz do radnego, do prezydenta, niech wiedzą, co jest źle i biorą się za naprawę! 

5. Dbaj o swoją rodzinę.  

Bo to jest Twój mały świat, o który trzeba najwięcej dbać. Nie żałuj dla nich czasu.

Nie bój się zmiany na lepsze! Zwracaj uwagę na świat wokoło Ciebie.          

Licencja: Creative Commons