Dzisiejszy świat wykształcił typowo konsumpcyjne społeczeństwo, nie znające innych form przyjemności niż te związane z materializmem. Wyjątek stanowi ta nieliczna grupa, która docenia emocje płynące z wszelkich form sztuki. Nie muszą to być podniosłe formy klasyczne, każdy ma przecież  inne preferencje.

Data dodania: 2013-03-05

Wyświetleń: 1268

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Doskonałym sposobem na wyrażanie własnych emocji i przekazanie ich innym jest tworzenie własnej muzyki. Najpopularniejszym instrumentem świata jest niewątpliwie gitara. Pozwala na swobodne granie większości gatunków muzycznych. Jeśli ktoś dobrze „czuje” muzykę, to może w łatwy sposób przelać na gryf  to, co mu w duszy gra. Tworząc własne kompozycje i wypuszczając je na światło dzienne, prezentuje się nastroje w momencie tworzenia utworu poprzez rytm i tempo oraz  tekst.

Po co właściwie ludzie wydają naprawdę spore pieniądze na bilety na koncerty czy festiwale muzyczne? Właśnie po to, żeby mogli na żywo doświadczyć  emocji, które związane są z odbiorem muzyki na żywo. Zazwyczaj dużą dawkę ekscytacji daje sama możliwość utożsamienia się z tłumem oczekującym w napięciu na wykonawców. A jak wiadomo, wszystko, co związane jest z mocnymi emocjami, pozostaje w naszej pamięci.

Muzyka otacza nas wszędzie każdego dnia. Jadąc samochodem, robiąc zakupy w centrach handlowych. Po powrocie z pracy niejedna osoba siada w fotelu, włącza muzykę i zamykając oczy, relaksuje się. Chęć odbierania muzyki w dobrej jakości ogarnęła wszystkich dookoła. W niejednym domu można spotkać sprzęt audio dający wysokiej jakości brzmienia. Również w samochodzie, pomimo że wiele osób spędza tam nikłe ilości czasu w ciągu doby, pożądane są dobrej jakości brzmienia. 

Muzyka potrafi wprowadzić w różne stany emocjonalne, poprawić je lub pogorszyć. Najlepszym tego przykładem są utwory puszczane w tle podczas zakupów w centrach handlowych, wprawiając klienta w dobry nastrój, w atmosferę, w której może się odprężyć i, co za tym idzie, bez oporów wydać więcej pieniędzy. Wszystko to pokazuje, jaką rolę w życiu współczesnego człowieka odgrywa muzyka.

Licencja: Creative Commons