Każdy z nas ma pasje, zainteresowania. Każdy inne. Najważniejsze, aby czerpać radość z ich realizacji. Niestety, życie w dzisiejszym świecie nie obdarowuje nas nadmiarem wolnego czasu. Należałoby go więc dobrze spożytkować, robiąc coś ciekawego. Szkoda marnować go na oglądanie ogłupiających reality show. 

Data dodania: 2012-12-05

Wyświetleń: 1450

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Do wykonywania większości z nich wymagany jest pewny nakład finansowy. Zazwyczaj narodziny nowych pasji są wynikiem kontaktu ze znajomymi lub inspiracją zaczerpniętą z obserwacji naszych idoli. Warto więc na początku posiłkować się poradami znajomych, którzy nas zarazili konkretnym tematem, lub opiniami doświadczonych w danej dziedzinie osób z tematycznych for internetowych. Na pewno dadzą cenne rady, dzięki którym będziemy mogli zaoszczędzić sporo pieniędzy, kupując tańszy sprzęt do nauki. Trening czegokolwiek na słabszym sprzęcie pozwala popracować nad techniką i wykształcić odpowiednie odruchy (oczywiście, jeśli wybór padł na zajęcie związane ze zdolnościami manualnymi).

Ważne, aby mieć jakieś zajęcie, które sprawia przyjemność , a jednocześnie jest odskocznią od codzienności.  Zajęcie to musi nam pozwolić zapomnieć o całym bożym świecie i dać chwilę tylko dla siebie. Wielu ludzi chciałoby spróbować czegoś nowego, co być może przerodziło by się właśnie w pewne zamiłowanie. Jednak uciekają od tego, tłumacząc się brakiem czasu i pozwalają, aby rutyna opanowywała ich życie. Efektem tego jest ciągłe niezadowolenie i brak motywacji do jakichkolwiek działań w pracy czy życiu osobistym.  Czasami trzeba zrobić sobie krótki urlop od rutyny. Pozwala to na zapomnienie o problemach i pewnego rodzaju reset mózgu. A to zawsze podsuwa nowe rozwiązania.

Jedni wybiorą sporty ekstremalne, inni muzykę, ale jeśli to jest to, czego szukali, to będą do tego wracać. Choćby ze względu na satysfakcję, jaką daje realizowanie pasji i marzeń. Jedno jest pewne, że nikt nie traktuje poświęcania się prawdziwej pasji jako stratę czasu.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena