Fotografia ślubna cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem. Okazuje się, że po latach od tego wyjątkowego dnia małżonkowie dużo chętniej sięgają po zdjęcia niż po nagranie wideo. Nic zatem dziwnego, że chcą, aby na ich ślubie pracował najlepszy możliwy fotograf.

Licencja: Creative Commons

Data dodania: 2013-01-30

Wyświetleń: 1120

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Jest kilka pomysłów na fotografię ślubną – może być ona wykonywana w studio fotograficznym, a także w plenerze. Ostatnio także coraz bardziej popularny staje się reportaż. Fotograf towarzyszy młodej parze podczas przygotowań, jest w stanie uchwycić także zachwyt w oczach pana młodego na widok swojej wybranki w białej sukni. Oczywiście – dzięki temu, że jest obecny na ślubie, na profesjonalnych zdjęciach będą także druhny i drużbowie, a także zaproszeni goście.

Fotografia ślubna tylko z pozoru rządzi się sztywnymi regułami. W istocie każda młoda para ma własny pomysł na to, w jaki sposób chce udokumentować swój dzień. Właśnie dlatego tak ważne jest, aby przed wykonaniem zdjęć porozmawiać z fotografem na temat naszych oczekiwań. Najbardziej istotne jest to wtedy, kiedy fotografia ślubna ma mieć formę reportażu. Podczas sesji w studio można na bieżąco informować fotografa o swoich oczekiwaniach, podczas reportażu musimy zdać się na jego doświadczenie i wyczucie.

Ciekawą i dość odważną formą reportażu ślubnego jest zapraszanie fotografa do sypialni na noc poślubną. Oczywiście – fotograf wchodzi do sypialni tylko po to, by wykonać kilka pozowanych zdjęć, nie towarzyszy młodej parze przez całą noc. Jednak takie zdjęcia „z pieprzykiem” mogą być faktycznie wyjątkową pamiątką, do której będziemy z przyjemnością wracać po wielu latach, choć niekoniecznie będziemy mogli (albo chcieli) pochwalić się tymi zdjęciami rodzinie. Ostatecznie można podzielić zdjęcia na dwie kategorie – te, które będą tylko dla nas i te, którymi chętnie podzielimy się z rodziną.

Licencja: Creative Commons