Komu nie marzy sie szybkie pozbycie nadmiernych kilogramów? Najlepiej, żeby dieta była smaczna, szybka, niezwykle skuteczna i... niczego nie zmieniała w naszych nawykach. Jednak takie podejście bardzo często prowadzi do negatywnych konsekwencji.

Data dodania: 2013-05-17

Wyświetleń: 1585

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Chcesz szybko schudnąć? Zastanów się, czy warto

To niesamowite, jak wiele osób jest niezadowolonych ze swojej wagi. Jednak samo niezadowolenie nie zawsze sprawia, że jest to dla nas dostateczna motywacja do tego, by wziąć sprawy w swoje ręce i zacząć pracować nad swoją wagą. Jak pewnie pokazują statystyki doprowadzania różnego rodzaju diet do końca – wcale nie jest tak łatwo schudnąć, jak się niektórym osobom może wydawać.

Dzieje się to tak dlatego, że wiele osób wierzy w to, że istnieje szybka dieta odchudzająca. Oczywiście – w szybki sposób możemy pozbyć się np. nadmiaru jednego, czy też dwóch kilogramów. Jednak większość z osób niezadowolonych ze swojej wagi, marzy o większym ubytku wagi.

Jeśli tak jest i w Twoim przypadku – musisz się zastanowić, czy chcesz schudnąć szybko, czy też skutecznie. Odpowiedź na to pytanie ma decydujący wpływ nie tylko na to, czy utrzymasz wagę po schudnięciu, ale także na to, czy ubytek wagi będzie dla Ciebie zdrowy. Niestety – wiele „rewelacyjnych” i szybkich diet sprawia, że nasz organizm jest przez nas najzwyczajniej w świecie wyniszczany.

Właśnie z tego względu Tobie wręcz opłaca się schudnąć wolniej. Nie oznacza to oczywiście, że masz spowalniać odchudzanie do granic możliwości. Według lekarzy zdrowy ubytek wagi to około 1,5 kilograma miesięcznie (moja trenerka twierdzi wręcz, że najlepiej jest chudnąć jeden kilogram miesięcznie). Jak widzisz jest to wartość zupełnie inna niż te podawane w kolorowych reklamach nowych diet odchudzających. Jednak zachowanie takiego czasu oznacza, że schudniemy zdrowo, a ubytek wagi nie będzie dla organizmu szokiem. Dzięki temu spada także prawdopodobieństwo pojawienia się efektu jo-jo.

Tak więc lepiej wybrać zdrowe odchudzanie, a nie szybkie odchudzanie. Tylko ten pierwszy wybór sprawi, że po odchudzaniu zachowasz swoją nową, piękną sylwetkę, a nowy styl życia i jedzenia będzie dla Ciebie czymś naturalnym, a nie wymuszonym przez restrykcyjną i krótkotrwałą dietę.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena