Blog może być nie tylko sposobem na pokazanie własnych pasji i zainteresowań. Posiadając firmową stronę internetową, możemy wykorzystać go w celu budowania pozycji eksperta w dziedzinie, w której prosperuje nasza firma. By jednak robić to, odnosząc sukcesy na tym polu, ważne jest trzymanie się kilku podstawowych reguł. Jakich?

Data dodania: 2013-01-07

Wyświetleń: 1247

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Różnorodny charakter wpisów

Warto raz na jakiś czas umieścić wywiad z osobą z branży, w której firma prosperuje. Nie jest jednak koniecznością wychodzenie poza szeregi własnej firmy, a takiego eksperta poszukać wewnątrz i zadać mu kilka pytań. Istotne jest, by w rozmowie podejmowane były tematy ważne w działalności całej branży, które mogą zainteresować potencjalnych klientów firmy czy ewentualnych kontrahentów.

Odpowiednia optymalizacja treści pod wyszukiwarki

Odpowiedni dobór słów kluczowych jest niezbędny do prawidłowego odczytania ich przez wyszukiwarki. Podstawą jest użycie znacznika h1 dla tytułu, a także kilkakrotne powtarzanie danej frazy w artykule. Pamiętając jednocześnie o jej właściwej gęstości w całym tekście. Ważne jest także każdorazowe wypełnianie pola metadanych (meta title i meta description). Przed rozpoczęciem prac związanych z optymalziacją strony warto zapoznać się z zasadami SEO copywritingu.

Komentarze pod artykułem

Choć wiele dyskusji toczy się obecnie na portalach społecznościowych, to nie należy zapominać o umożliwieniu czytelnikom wyrażenia własnego zdania bezpośrednio pod napisanym artykułem. System komentarzy pozwala nie tylko na szybką reakcję na zaistniałe wątpliwości, lecz także ma wpływ na pozycjonowanie - świeża treść, zainteresowanie artykułem. W przypadku pojawienia się pytań trzeba odpowiadać jak najszybciej na każde z nich, nawet takie, które wiąże się bezpośrednio z krytyką, a co najważniejsze ich nie kasować. Każdy ma przecież prawo do wyrażenia własnego zdania.

Poprawny język

Postaw na prosty język. Nie używaj zwrotów, które mogą być nie zrozumiałe dla Twoich odbiorców. Pamiętaj, że to, co wydaje się Tobie oczywiste, dla innych takie być nie musi. Tyczy się to zarówno terminów typowo branżowych, jak i słów zapożyczanych z języka obcego. Nikt przecież nie będzie czytał Twoich tekstów ze słownikiem, tym bardziej, że cały blog pisany będzie w języku polskim.

Pasja i chęć

Nic na siłę! Jeżeli pisanie nie sprawia Ci przyjemności, lepiej się za nie nie zabierać. Z pisania wbrew sobie na pewno nic dobrego nie wyniknie, a na pewno zostanie to dostrzeżone przez odbiorców treści. I odwrotnie - w przypadku, gdy posiadasz zapał, lecz Twoje umiejętności pisarskie nie są na najwyższym poziomie, nie należy rezygnować z pisania. Nie każdy przecież urodził się z łatwością przelewania słów na papier, pamiętajmy jednak, że praktyka zrobi swoje i z czasem teksty będą nabierały wartości.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena