Wśród osób, które korzystają z zakupów w aptekach internetowych, znajdujemy prawie samych zwolenników tego typu transakcji. Osoby, które nabywają produkty w sieci, cenią sobie przede wszystkim wygodę. Składanie zamówienia przez Internet może odbywać się w wygodnym fotelu, podczas popijania herbaty...

Data dodania: 2013-01-03

Wyświetleń: 2210

Przedrukowań: 1

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Komfortowe jest także to, że przesyłka zostaje nam dostarczona do domu przez kuriera lub listonosza. W badaniach pokazano, że wygodne zakupy docenia aż czterdzieści procent klientów.

            Kolejną kwestią, która sprawia, że dla niemal pięćdziesięciu procent badanych apteka online jest atrakcyjniejsza od tradycyjnej, są ceny. Wiadomo, że w sieci niejednokrotnie czekają na nas promocje gwarantujące zakup kosmetyków czy suplementów diety po satysfakcjonujących cenach. Uważajmy jednak na te oferty, które kuszą zbyt niskimi cenami. Może się okazać, że produkt ma krótki termin przydatności lub już go przekroczył. Z wyników sondaży wynika jednak, że większość osób jest zadowolona z artykułów, które zostały zamówione w internetowej aptece.

            Tym, co kupujący cenią sobie w zakupach w aptece online, jest dyskrecja. Nie każde lekarstwo czy produkt chcemy kupować przy świadkach. Jeśli mamy hemoroidy, wolelibyśmy, aby wszyscy w kolejce nie dowiedzieli się o tym, gdy staniemy przy okienku. Podobna sytuacja ma miejsce, kiedy kupujemy prezerwatywy. Możemy sobie tłumaczyć zainteresowanie innych zazdrością, ale dla wielu osób zakupy do sypialni są stresujące. Problem ten rozwiązują apteki internetowe, w których zamówienie składamy z domu, z własnego fotela.

Minusem zakupów w sieci jest brak możliwości skonsultowania się z farmaceutą. Ponieważ towar pochodzi z apteki tradycyjnej, farmaceuci nie mogą udzielać porad za pośrednictwem komunikatorów internetowych, gdyż mają własnych klientów. Internet jest jednak bogaty w informacje na temat dostępnych na rynku leków i suplementów diety, więc spora część osób szuka porady w sieci i tam też dokonuje zakupów.  

Licencja: Creative Commons
0 Ocena