Każdy z nas skrywa jakieś marzenia, pragnienia, niespełnione obietnice, porzucone nadzieje. Nie oznacza to jednak, że powinno się z nich rezygnować - wręcz przeciwnie, powinno się je pielęgnować i ciągle dążyć do ich spełnienia, nawet jeżeli wymagałoby to trochę pracy.

Data dodania: 2014-08-30

Wyświetleń: 863

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Każdy krok ku spełnieniu swoich oczekiwań oraz pragnień jest krokiem ku uszczęśliwieniu nie tylko siebie, ale i najbliższych. Bardzo często jednym z marzeń jest otaczanie się takimi przedmiotami, które w jakiś sposób nawiązują swoją tematyką do obranych wcześniej i nieosiągniętych dotąd celów. Jednym z przykładów może być chociażby uwielbienie kierowane ku morzu czy też żeglarstwu.

Nie każdy jest w stanie poświęcić się takiemu hobby. Niekiedy wynika to z braku czasu, a często również z braku środków finansowych, jakie można byłoby przeznaczyć chociażby na morskie podróże. Nie ma się więc czemu dziwić, że ludzie, których pochłonęła praca, chociaż w najmniejszy sposób starają się przypomnieć sobie, co w ich życiu jest naprawdę cennego i co daje im radość. Objawiać się to może poprzez dekorację domu różnego rodzaju przedmiotami marynistycznymi, jak chociażby miniaturami statków, które umieszczone są w butelkach, zegary czy też lampy, które swoim wykonaniem nawiązują do marynistyki. Pomieszczenia takie zachowują też odpowiednią kolorystykę – z dominacją bieli i odcieni niebieskiego z błękitnym i lazurowym włącznie.

Najdrobniejsze nawet przedmioty potrafią przywrócić głęboko zakopane pod stertą służbowych i rodzinnych spraw wspomnienia, pozwalające na chwilę relaksu oraz odpłynięcie w sferę pozbawioną codziennych problemów. Nie muszą być to przedmioty ściśle związane z danym wydarzeniem. Mogą być to zwykłe przedmioty, które jedynie tematyką nawiązują do morza, sztormów, statków, marynarzy, plaż, portów i innych rzeczy, które wpływają pozytywnie na poprawę naszego samopoczucia. Dlatego też dekorując pomieszczenia, w których przebywa się długi okres, warto zastanowić się, co powinno się w nich znaleźć.

Dekoracja wnętrz powiązana z tematyką marynistyczną, może nie tylko pomóc w poprawie samopoczucia po powrocie z pracy, ale również może stać się inspiracją dla młodszych pokoleń – dzieci, czy też wnuków, którzy zarazić się mogą uwielbieniem morza, statków, żeglarstwa. Tym samym można wzbudzić w nich pewnego rodzaju hobby, które niezbędne jest w życiu każdego człowieka, nawet tego najmniejszego.

Licencja: Creative Commons