Jedną z cech człowieka sukcesu, zarówno w biznesie, jak i w życiu osobistym, jest właśnie pewność siebie. Bądź pewny siebie w kontaktach z klientami, z pracownikami, z dziewczynami i mężczyznami. Pewność siebie daje Ci przewagę, budzi szacunek. 

Data dodania: 2012-09-02

Wyświetleń: 5670

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 12

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

12 Ocena

Licencja: Creative Commons

Odpowiedz sobie na pytanie: Kto jest bardziej pożądany przez kobietę? Nieśmiały chłopak czy pewny siebie mężczyzna? Dokładnie. Kobiety nie chcą być z facetem, który nie umie podjąć decyzji. Mężczyzna ma dawać oparcie, być gotowym do poświęceń. Nie może być niezdecydowany! Jeśli na pytanie kobiety "Czy ładnie wyglądam?" facet odpowie: "Nie wiem" albo będzie się zastanawiał... przepadł. Kłótnia gotowa. Podobnie panie! Niezdecydowanie kojarzy się z brakiem inteligencji. Jest też bardzo, ale to bardzo denerwujące.

Chcesz kogoś poderwać? Boisz się podejść? Błąd. Uwierz w siebie i podejdź do dziewczyny, porozmawiaj. To jest naturalne, ludzie ze sobą rozmawiają! Nic nie stracisz, uwierz mi. Jeśli dziewczyna umówi się z Tobą — wygrałeś! Masz randkę. Jeśli dziewczyna odmówi — zdobyłeś doświadczenie, następnym razem pójdzie lepiej. Spójrzmy od strony matematyki, liczby nigdy nie kłamią. Podejdź i porozmawiaj (w celu ich poderwania) z 20 kobietami. Jeśli masz tylko 5% skuteczności, to z jedną się na pewno umówisz. Pomyśl, ile kobiet mijasz? Co to jest podejść do 20 kobiet? Łatwizna — jeśli jesteś pewny siebie.  

W biznesie jest tak samo, nie da się współpracować z kimś, kto jest bojaźliwy i co chwilę zmienia zdanie. Decyzje, które podejmujemy w firmie, są wiążące. Nasze słowo powinno być droższe od pieniędzy. Wprowadzenie nowych idei, nowych strategii wymaga odwagi. Pracownicy, klienci potrafią zdominować, jeśli nie jesteś nieustępliwy.

Pewność siebie pomaga praktycznie w każdej sferze życia. Jesteś wtedy panem swojego losu, bierzesz z życia pełnymi garściami. Oczywiście za duża pewność siebie może nas zgubić, możemy przez nią popaść w problemy. Jednak korzyści, jakie nam daje, są niewspółmierne do problemów przez nią stworzonych. Zresztą dzięki niej poradzimy sobie z nimi :-) 

Licencja: Creative Commons
12 Ocena