Poród zbliża się wielkimi krokami, a wraz z nim spotkanie z długo wyczekiwanym maleństwem. Po przeczytaniu wielu wskazówek dotyczących wyprawki niemowlęcej każda przyszła mama ma mętlik w głowie. Wszystkie rzeczy wydają się niezbędne, a zawartość portfela nie chce współgrać z potrzebami. Jak sobie poradzić w takiej sytuacji?

Data dodania: 2012-08-14

Wyświetleń: 1674

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 6

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

6 Ocena

Licencja: Creative Commons

Warto na pewno zainteresować się używanymi ubrankami dziecięcymi. Używane ciuszki niemowlęce, wózek dziecięcy, krzesełko do karmienia, czy łóżeczko dziecięce nie tracą na funkcjonalności w żaden sposób, a przez to, że miały już jednego właściciela są znacznie tańsze.

Normalnie użytkowany wózek posłuży nie tylko jednemu dziecku. Wózek głęboki to pojazd potrzebny co najwyżej na rok czasu, a potem zwykle zmieniany jest na lżejszą spacerówkę. Mama sprzedająca wózek, z którego wyrosło jej dziecko, zyskuje pieniądze na nowe zakupy, a nasz maluszek staje się właścicielem fajnego i wygodnego wózka, na który rodzice nie wydali fortuny.

Niemowlak prędko wyrasta z ubranek zmieniając rozmiar czasem nawet co miesiąc, tak więc ciuszki w jednym rozmiarze starczają na krótko. Szybko pojawia się zapotrzebowanie na kolejne rozmiary czy zmianę garderoby z powodu chociażby zmiany pór roku.

Może warto zasięgnąć języka w tym temacie wśród rodziny? Może ciuszki po córeczce kuzynki będą dobre akurat na naszego malucha? Może koleżanka lub kolega z nieco starszym dzieckiem zechce się podzielić ubrankami czy odsprzedać niepotrzebny już wózek?

Dobrym źródłem rzeczy używanych w atrakcyjnych cenach są również portale aukcyjne. Czasami zupełnie okazyjnie można trafić na prawie nowe ciuszki dla dzieci, zabawki, niezniszczony kojec czy mało używane łóżeczko turystyczne. Do ceny wylicytowanego przedmiotu należy jednak doliczyć cenę przesyłki. Warto dokładnie zapoznać się z opiniami o sprzedawcy, od którego zamierzamy kupić produkty dla naszego dziecka. Stan przedmiotów możemy ocenić na zdjęciach lub zadać sprzedawcy dodatkowe pytania drogą mailową.

Bardzo popularnym źródłem odzieży dziecięcej i akcesoriów niemowlęcych są sklepy internetowe dla dzieci. W sklepach internetowych ubranka są często dużo tańsze niż w sklepach stacjonarnych. Ponadto, możemy również trafić na różne ciekawe promocje cenowe lub też upolować darmową wysyłkę zakupów. Wszystkie ubranka i akcesoria niemowlęce możemy obejrzeć na dokładnych zdjęciach, lub poprosić o dodatkowe informacje w sklepie. Ubranka trafiają do nas za pośrednictwem poczty lub kuriera zwykle już kolejnego dnia. Jest to szybki i korzystny dla rodziców sposób kompletowania wyprawki dla noworodka.

Innymi ciekawymi miejscami do odwiedzania podczas naszej podróży, której celem jest znalezienie tanich ubranek dziecięcych są fora internetowe. Fora takie oferują specjalne działy takie jak Kupię, Sprzedam, Oddam. Wystarczy poszperać by znaleźć to, czego Twoje dziecko akurat potrzebuje. 

Zwykle dziadkowie chętnie kupują wnukom prezenty ubraniowe jeszcze przed narodzinami. Po narodzinach dziecka odwiedzający noworodka przyjaciele lub rodzina przynoszą prezenty właśnie w postaci ubranek czy pieluszek.

Naszymi sprzymierzeńcami w kompletowaniu wyprawki niemowlęcej są promocje w hipermarketach. Trzeba tylko śledzić ogłoszenia w gazetce sklepowej dostępnej w sieci lub osobiście polować by zdobyć znacznie tańsze pieluszki, kosmetyki dla niemowląt czy ubranka.

Istnieje wiele sposobów na wyposażenie szafy dziecka w potrzebne ubranka i akcesoria. Można wykorzystać czas dziewięciu cudownych miesięcy oczekiwania na maluszka i tanio zakupić niezbędne pozycje z listy wyprawki niemowlęcej, nie rujnując przy tym rodzinnego budżetu. 

Licencja: Creative Commons
6 Ocena