Skarpetki niemowlęce to element garderoby dziecka, któremu poświęcamy zdecydowanie najmniej uwagi. Kupujemy je zwykle gdzieś w biegu, po drodze, przypadkiem - kierując się raczej przymusem kupienia, bo maluch na przykład wyrósł z poprzednich par, lub kierując się ich wyglądem.

Data dodania: 2012-08-17

Wyświetleń: 1532

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 2

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

2 Ocena

Licencja: Creative Commons

Znacznie więcej czasu poświęcamy przy dobieraniu body, spodni, butów czy kurtki dla naszego szkraba. Tymczasem skarpetki to bardzo istotny element szafy dziecka, gdyż bezpośrednio stykają się ze skórą naszej pociechy i zapewniają ciepło stopom.

Mało kto zada sobie trud spojrzenia na metkę skarpetek i sprawdzenia, jaki skład surowcowy posiada dana para. Warto wiedzieć, że najlepsze skarpetki to te o wysokiej zawartości bawełny, najlepiej 80%. Reszta składników tkaniny to zwykle poliamid i elastan, gwarantujące skarpetce elastyczność, rozciągliwość.

W sprzedaży znajdziemy skarpetki zwykłe cienkie, jak i grube frotte, idealne na chłodnie jesienne i zimowe dni. Niektóre ze skarpetek wyposażone są przez producenta przez tak zwany system ABS, który zapobiega poślizgnięciu się maluszka podczas chodzenia. To dodatkowe zabezpieczenie oznacza umieszczenie przez producenta kilka gumowanych stopek/kropek/ciapek na spodniej części skarpetki stykającej się bezpośrednio z podłożem. W takich skarpetkach dziecko może bezpiecznie uczyć się raczkować i stawiać pierwsze kroki.

Cieńsze skarpetki możemy założyć na przykład na półśpioszki niemowlęce, tak by przytrzymać ubranko w jednym miejscu, a jednocześnie ocieplić stopy szkraba. Podobnie możemy postąpić z grubszymi frotowymi skarpetkami. Zimą dobrym pomysłem jest założenie skarpetek na rajstopki, co zapewni dziecku komfort termiczny.

Dobre skarpetki dziecięce o ciekawym wzorku to też ciekawy pomysł na dodatek do prezentu czy wyprawki dla noworodka. Oprócz wielkiego pluszowego misia oraz zestawu ubranek dla dzieci, warto do takiego podarunku dołożyć kolorystycznie pasujące skarpetki. Rodzice docenią taki dodatek, bo zaopatrzeni w zapas skarpetek nie będą musieli stale dbać o upranie już zużytych. Zabrudzone skarpetki spokojnie poczekają na swoją kolej wraz z kolejnym praniem.

Warto poświęcić więcej uwagi skarpetom dziecięcym, bo to właśnie one zapewniają ciepło i wygodę stopom naszego małego skarba.

Licencja: Creative Commons
2 Ocena