W obecnych czasach niemal każda osoba posiada urządzenie przy pomocy którego można przeglądać rozmaite witryny. Coraz częściej można spotykać młode osoby chodzące do szkoły używające smartfonów, tabletów lub innych urządzeń z dostępem do Internetu. 

Data dodania: 2020-11-25

Wyświetleń: 453

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Zmniejszenie szkodliwości stron internetowych na dzieci

Dostępność takich przyrządów jest coraz większa, przez co nie ma problemów z ich zakupem. Młodzież coraz częściej zagląda też do witryn, mogą być szkodliwe i wpływać na ich psychikę oraz samopoczucie.

Działania chroniące przed dostępem do złych materiałów

Młodzi ludzie coraz częściej przebywają poza domem, przez co teoretycznie nie ma problemu z wejściem na różne strony internetowe o różnorodnej treści. W dzisiejszych czasach nastoletnie osoby szukają nowych rzeczy, często zakazanych i coraz częściej wchodzą na witryny przeznaczone tylko dla osób dorosłych. Jest to bardzo duży problem, który powoli staje się coraz trudniejszy do opanowania, gdyż dzięki smartfonom lub tabletom można oglądać co się chce w każdym miejscu, a wszelkie sposoby zaradcze nie przynoszą oczekiwanych skutków. Niepełnoletnie osoby czują się coraz swobodniej i nie czują ograniczeń, lecz nie wiedzą, że to, co jest w danej chwili przyjemne, w przyszłości może sprawić duże problemy.

Bardzo ważna jest kontrola ze strony rodziców, którzy powinni pilnować dzieci i sprawdzać, co w danym momencie oglądają ich pociechy. Lecz taki sposób działa jedynie w chwili, gdy opiekunowie są obecni w domu lub w innym miejscu razem z młodymi osobami. W pewnym sensie pomóc mogą specjalne programy (ustawić może redMustang) blokujące dostęp do niewłaściwych stron, które powinny być zabezpieczone przed różnymi ingerencjami ze strony informatyków. Istotna jest też edukacja młodzieży o skutkach oglądania niewłaściwych treści. Często organizowane są spotkania uświadamiające młodzież, co może się stać, jeśli zobaczą różne filmy przeznaczone tylko dla dorosłych. Opisywane są zarówno skutki krótko-, jak i długofalowe, a im bardziej szczegółowe i prostsze przekazy, tym lepsze powinny być efekty.

Ciągła kontrola i edukacja kluczem do bezpieczeństwa

Ten problem nie może być w żaden sposób lekceważony i opiekun prawny powinien zainstalować we wszystkich komputerach i urządzeniach mobilnych programy blokujące przed niewłaściwymi treściami, za pomocą których można przeglądać tylko bezpieczne strony internetowe odpowiednie dla młodzieży. Konieczne jest stałe kontrolowanie oraz uświadamianie o problemach, które mogą spotkać, jeśli zapozna się z filmami dla dorosłych, bo wtedy dziecko samo zrozumie, że kiedyś takie przyjemności mogą skończyć się źle.

Strony Internetowe w Opolu

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena