Gdy nadchodzi grudzień nasze myśli intensywnie krążą wokół przygotowań do rodzinnych Świąt. Jeśli w domu są małe dzieci, ten wielki czas przygotowań zaczynamy zwykle od zapoznania ich z wyjątkowymi tradycjami oraz zwyczajami dotyczącymi Gwiazdki.

Data dodania: 2012-09-04

Wyświetleń: 1317

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Włączamy nasze pociechy w wir porządków przedświątecznych w rytm przepięknych kolęd. Dziadkowie opowiadają magiczne legendy o Świętym Mikołaju i uświadamiają malucha, że w jedną noc musi on zdążyć obdarować wszystkie dzieci na całym świecie. Rodzice zasiadają z maluchami do wspólnego stołu by razem wykonać papierowe ozdoby choinkowe lub kartki świąteczne, które podarujemy potem znajomym.

 Warto także zastanowić się nad strojem świątecznym dla dziecka i w grudniu zaopatrzyć garderobę maluszka w ubranka nawiązujące do Bożego Narodzenia. Specjalny strój świąteczny dla dziecka wprowadza całą rodzinę w nastrój świąteczny. Weźmy za przykład body Pomocnika Świętego Mikołaja. Body niemowlęce z takim napisem sprawi, że maluch będzie czuł się wyjątkowy i ważny, bo przecież to on osobiście będzie pomagał samemu Mikołajowi rozdysponować podarunki wśród domowników. Dodatkowo, rodzinne fotografie, które powstaną podczas rozdawania prezentów choinkowych na zawsze zatrzymają dla nas te piękne chwile w albumie fotograficznym. Body Pomocnika Świętego Mikołaja to doskonały pomysł na prezent dla dziecka z okazji przypadających dnia 6 grudnia Mikołajek lub wskazówka dotycząca prezentu choinkowego.

Innym świątecznym akcentem w szafie dziecka może być strój Świętego Mikołaja. Jest to miniaturowa wersja dorosłego stroju Mikołaja, zwykle wykonana z polaru lub weluru. To kompletne ubranko dziecięce, a więc maluch będzie ubrany w czerwone spodnie z białymi lamówkami, kaftanik z kołnierzykiem i czapkę Mikołaja z okazałym pomponem. Dzięki takiemu pomocnikowi Mikołaj na pewno poradzi sobie z rozłożeniem prezentów pod choinką, a dziecko poczuje, że jest w centrum przygotowań świątecznych, i zarazi się magią Świąt. Maluszkowi utkwi w pamięci na zawsze moment, w którym on sam ubrany w tak wyjątkowy strój rozdaje rodzinie zgromadzonej przy wigilijnym stole podarki zostawione przez Mikołaja.

 Tylko od nas - rodziców zależy w jaki sposób wprowadzimy dziecko w przepiękne tradycje Polskiego Bożego Narodzenia. Uroczyste ubranka świąteczne dla dzieci pomagają przybliżyć szkrabowi ideę Świat, a nam pozwalają znów poczuć magię dzieciństwa i wyjątkowy nastrój gwiazdkowy.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena