Beztroskie dzieciństwo to cudowny i magiczny okres, kojarzący się z godzinami spędzonymi na placu zabaw. Z pewnością wielu z Was przyznałoby, że jego nieodłącznym elementem jest zjeżdżalnia, która - mimo swojej prostoty - jest świetną i uwielbianą formą spędzania czasu przez dzieci, nawet te najmłodsze. 

Data dodania: 2020-10-20

Wyświetleń: 1093

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Plac zabaw w domu i ogrodzie - zjeżdżalnia dla dzieci

Jej główną zaletą jest zapewnianie ciągłej aktywności fizycznej, która w dobie smartfonów i komputerów jest bardzo ważna dla zdrowia psychicznego i sprawności ruchowej każdego dziecka. Obecnie na rynku istnieje mnóstwo odmian tego urządzenia, a ich wybór pozwoli spędzać dzieciakom fantastyczne chwile - zarówno w domu, jak i poza nim.

Szaleństwo w ogrodzie

Zjeżdżalnia ogrodowa jest wspaniałym rozwiązaniem dla dzieci, które uwielbiają bawić się na świeżym powietrzu. Spędzanie czasu w takich warunkach niesie za sobą wiele korzyści, przede wszystkim zdrowotnych - zwiększa ogólną odporność i wytwarzanie witaminy D w organizmie, poprawia nastrój, a dodatkowo intensyfikuje apetyt nawet u największych niejadków. Bardzo oryginalnym pomysłem na zagospodarowanie dziecięcej strefy ogrodowej jest wybór dmuchanej zjeżdżalni z przestrzenią do skakania. To połączenie pozwoli Twojemu dziecku na efektywne zużywanie swojej energii, ale także na świetną zabawę. W upalne dni idealnie sprawdzać się będą wszelkiego rodzaju zjeżdżalnie wodne, które urozmaicą każdą kąpiel w przydomowym basenie. Ciekawą alternatywą jest wybór drewnianych lub plastikowych placów zabaw zawierających zjeżdżalnię wraz z domkiem - w takim miejscu Twoja pociecha może zostać kim tylko zechce, a jedynym ograniczeniem takiej zabawy jest jego wyobraźnia. W przypadku konstrukcji znajdujących się na wysokości Twoje dziecko ma niepowtarzalną możliwość pokonania lęków i barier, a dodatkowo nabierze pewności siebie, co pozytywnie zaowocuje w późniejszym życiu - nawet tym dorosłym. 

Domowa alternatywa - zjeżdżalnia w domu

W przypadku braku własnego ogrodu bądź pochmurnego, deszczowego dnia, doskonałym wyborem jest zjeżdżalnia domowa. Podobnie jak klasyczne, ogrodowe urządzenia zapewni ona Twojemu dziecku aktywność fizyczną i nieograniczone pomysły na zabawę. Jeśli jednak poszukujesz dla pociechy czegoś nowego i mniej typowego zainteresować Cię mogą domowe place zabaw zawierające nie tylko standardową zjeżdżalnię, ale także różnego rodzaju tunele, platformy i schodki, dzięki którym możliwości i pomysły na zabawę są jeszcze ciekawsze. Ponadto, podczas harców z rówieśnikami, Twoje dziecko nauczy się współzawodnictwa i współpracy, a to z całą pewnością wpłynie pozytywnie na jego późniejsze i ówczesne zdrowie psychiczne i społeczne.

Zjeżdżalnie dla najmłodszych

Jeśli poszukujesz ciekawego pomysłu na zabawę dla dziecka do 3 roku życia i zastanawiasz, się czy zjeżdżalnia będzie dobra, odpowiedź brzmi: tak!  Dzięki wyborowi takiej formy aktywności fizycznej w domu lub ogrodzie zapewniasz swojemu dziecku rozwój wyobraźni, która w tym wieku kształtuje się najintensywniej. Dodatkowo usprawniasz i wspomagasz dopiero co formującą się koordynację ruchową i kontrolę nad ciałem, wliczając w to - między innymi - zachowanie równowagi, a także kształtowanie mięśni poprzez wspinanie się na drabinkę i chwytanie jej szczebelków. 

Korzyści ze zjeżdżalni w domu i ogrodzie

Podsumowując - wybór klasycznej zjeżdżalni bądź jej oryginalniejszej, rozbudowanej formy, niesie za sobą wiele zalet, poczynając od zdrowia fizycznego, a kończąc na równie ważnym zdrowiu psychicznym, społecznym i wyobraźni. Dzięki takim urządzeniom Twoje dziecko zachowa i wykształtuje sprawność ruchową, pokona swoje bariery, pobudzi wyobraźnię, a także nauczy się bawić i współzawodniczyć ze swoimi rówieśnikami. Dodatkowo zjeżdżalnia i jej różne warianty pozwolą Twojemu dziecku na wyładowanie nadmiaru energii oraz skutecznie uspokojenie i wyciszenie. 

Zjeżdżalnie i place zabaw są idealną formą rozrywki dla każdego dziecka - zarówno młodszego, jak i nieco starszego, a ilość odmian pozwoli na znalezienie czegoś odpowiedniego nie tylko dla rodziców, ale nawet dla najbardziej wymagającego dziecka. Jeżeli szukasz odpowiedniej zjeżdżalni dla dziecka, sprawdź ofertę sklepu Maludas.pl na stronie //maludas.pl/c/80/zjezdzalnie-dla-dzieci-zabawki-ogrodowe-zabawki.html. Więcej informacji na temat "Czy warto i dlaczego" znajdziesz we wpisie blogowym //maludas24.pl/porady/prywatna-zjezdzalnia-dla-dziecka-czy-warto/.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena