W jaki sposób w gąszczu reklam, banków i nachalnych ofert potencjalna osoba może wybrać najkorzystniejszą ofertę dotyczącą kredytów na mieszkanie ?  Chcąc nie chcą to jedna z tych decyzji w życiu która będzie związana z nami b.długo. Doczytaj do końca a wyjaśnimy Tobie podstawowe kwestie w tym temacie.

Data dodania: 2012-07-19

Wyświetleń: 938

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Każdy z nas w pewnym wieku dorasta i staje przed problemem chęci posiadania "własnego mieszkania". Wiele osób słabo jest przygotowana do tego tematu ponieważ tematyka bankowa nie należy do częstych i ciekawych zainteresowań w społeczeństwie. Matematyczne procenty, kwestie przeliczania walut, niezrozumiałe i długie umowy są ciężkim orzechem do rozgryzienia dla wielu z Nas. Dzisiaj na rynku Polskim jest ponad 28 banków (podmiotów) które realizują większość usług finansowych typu kredyt hipoteczny czy mieszkaniowy. Większość z nich możemy zobaczyć praktycznie w każdym seansie reklamowy w TV.

Tak naprawdę odpowiedzią na wszystkie problemy które napotykamy na drodze realizacji jakiegokolwiek kredytu są doradcy finansowi. Wbrew pozorą i mitą ich działania są całkowicie bezpłatne a spotkania czy współpraca nie nosi jakichkolwiek znamion kosztowych. Niestety większość firm doradczy na rynku niezbyt wyraźnie podkreśla to przesłanie bądź nie jest ono lansowane na "pierwszy rzut oka". W jaki sposób zatem doradca finansowy żyje z swojej pracy? Każde biuro doradcze po spotkaniu z potencjalnym klientem obsługując go od początku do końca , przedstawia najkorzystniejszej oferty finansowe jakie "Nas" mogą zainteresować. Gdy klient jest zadowolony z podpowiedzi i gotowy do podpisania umowy z danym bankiem na umowie kredytowej zaznacza firmę doradczą jaka uczestniczyła w kształtowaniu jego wiedzy i upewnieniu go w przekonaniu że to właśnie ten bank posiada najlepszą ofertę w danej chwili jaka odpowiada jego potrzebą. Umowa kredytowa jaką otrzymuje bank na której zaznaczona jest pomoc doradcy finansowego nie posiada nigdy oprocentowania osobnego dla doradcy czy wynagrodzenia pieniężnego. Bank z swojej prowizji jaką otrzymuje z danego zlecenia dzieli się z firmą doradczą swoimi kosztami po połowie. W ten sposób społeczeństwo jest bardziej doinformowane, przyjaźniej patrzy na instytucje finansowe i ich produkty.

A banki? tak czy tak otrzymują dane zlecenie do realizacji a wszystkich zainteresowanych nie są w stanie obsłużyć w kwestiach informacji i przedstawiania swojej oferty każdemu z osobna. Polecamy spotkania z konsultantami/doradcami kredytowymi - to nic nie kosztuje a wiedza osób którzy na co dzień znają oferty wszystkich banków jest bardzo rzetelna i uczciwa.

Licencja: Creative Commons