Dziś każdy z pracodawców stara się efektywnie zarządzać swoim przedsiębiorstwem. Możliwość manewru w poszczególnych inwestycjach w każdej z branż jest wiele. Najczęstszą zapomogą są zdecydowanie kredyt bądź dotacje unijne. Doczytaj dalej o metodach dokapitalizowania swojego pomysłu na biznes!

Data dodania: 2012-07-29

Wyświetleń: 936

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Przeciętny pracodawca posiada następujące warianty w temacie dofinansowania swoich inwestycji:

1. Dotacje Unijne

2. Kredyt Unijne

3. Kredyt Inwestycyjny

4. Zwykły Kredyt dla Firm

5. Kredyt Obrotowy

Każdy z tych produktów finansowych przyswojony powinien być do konkretnego biznesplanu i jak najkorzystniejszych warunków ekonomiczno-finansowych aż do etapu realizacji o statusie wykonania – "działające". I tym sposobem pierwsze dwa podpunkty są zapomogą bardzo trudną do zdobycia.

Kontakt z unią europejską i możliwość doinwestowania z ich strony bardzo często przyrównywany jest do poświęcenia na dany projekt dużo zaangażowania, czasu a nieczęsto o pomocy finansowej w pomocy firmy doradczo-unijne. Kredyt dla firm w bankach i instytucjach finansowych bardzo często jest bardziej przyjazny dla przedsiębiorcy, szybszy i skupiający uwagę i realizację głównie po stronie konsultantów i doradzców finansowo-kredytowych. Bardzo często także firmy o stałej pozycji rynkowej korzystają z pomocy i obsługi banków a dotacje/kredyty unijne są rozchwytywane przez początkujące firmy tzw. start-upy np. internetowy biznes typu "sklep z winem", "internetowy trener myśli" itp. Warto szukać i dowiadywać się o różnych sposobach reklamy bądź dofinansowania od osób prywatnych czy partnerów biznesowych – często w ramach udostępnienia powierzchni reklamowej w projekcie biznesowym bądź adnotacji na stronie projektu w ramach „partnerstwa” można zarobić nie lada gratyfikacje z w/w tytułu. Tak więc przyszły pracodawca musi z pewnością prędzej czy później zderzyć się z sytuacją dokapitalizowania swoich pomysłów i inwestycji.

Licencja: Creative Commons