Dla wielu osób kredyt hipoteczny to kamień młyński uwiązany u szyi, a doradca finansowy to wróg, który poleci nawet kontrakt z diabłem, byle tylko odebrać swoją prowizję. A gdyby wybrać eksperta finansowego, który działa uczciwie, to co można zyskać na takiej współpracy?

 

Data dodania: 2022-10-11

Wyświetleń: 381

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Jak doradca może pomóc przy kredycie hipotecznym?

Kredyt hipoteczny nie będzie lekki, ale może być lżejszy

Nigdy żaden ekspert kredytowy nie powie, że kredyt hipoteczny będzie przyjemnością czy bodaj tylko formalnością. Zadaniem uczciwego doradcy jest jednak po pierwsze znalezienie oferty, która będzie najkorzystniejsza w konkretnym przypadku, a po drugie – wsparcie w planowaniu kredytowym. To oznacza, że właśnie doradca finansowy będzie osobą, która podpowie, w jaki sposób zwiększyć zdolność kredytową i jak wykorzystać konkretne możliwości: karencję, zawieszenia, skracanie czy wydłużanie okresu kredytowania.

To nie można sobie tego samemu porównać?!

Wielu osobom wydaje się, że doradztwo kredytowe sprowadza się tylko do przejrzenia paru ofert kredytowych z internetu. To nie jest prawda i jest kilka powodów, dla których doradca kredytowy może pomóc znaleźć tak dobry kredyt, jakiego samemu nie da się odszukać.

  • Niektórzy doradcy kredytowi – nawet jeśli wliczyć ich prowizję, bez względu na to, kto ją pokryje – dysponują ofertami lepszymi niż podstawowe oferty w banku.
  • Najlepsi doradcy kredytowi nie są uzależnieni od prowizji jednego czy dwóch banków, ale są w stanie rzetelnie i bezstronnie doradzić wybór jednej z naprawdę wielu ofert.
  • Przeciętny kredytobiorca, kiedy porównuje kredyty, bierze pod uwagę tylko oprocentowanie. Doradcy uwzględniają także masę innych czynników, niekiedy także spoza cennika, takich jak kontakt z bankiem czy stabilność ofert.
  • Ekspert kredytowy bardzo często jest w stanie dobrać spersonalizowana ofertę, nawet jeśli bank zasadniczo oferuje na swojej stronie tylko kredyt według jednego scenariusza.

Przede wszystkim jednak doradztwo finansowe to coś więcej niż analiza ofert kredytowych. Bardzo często eksperci są w stanie podpowiedzieć, w jaki sposób zwiększyć swoją zdolność lub wiarygodność kredytową albo zasugerować inny model spłaty niż wynikałby z podstawowej oferty kredytu.

Może, ale takich doradców przecież nie ma

To prawda, że nie każdy doradca finansowy jest uczciwy i świadczy usługi na najwyższym poziomie. I pewnie też jest prawdą, że nie każdy ma odpowiednie kompetencje, jednak są też eksperci kredytowi, którzy naprawdę lubią swoją pracę i się na niej znają. Osobom spoza branży może się to wydawać aż nieprawdopodobne, ale ci kredytobiorcy, którzy skorzystają ze wsparcia takiego eksperta, mogą mieć kredyt nawet o parę procent tańszy, a już na pewno znacznie mniej bolesny.

To prawda, że za usługi profesjonalnego doradztwa kredytowego trzeba będzie zapłacić – albo bezpośrednio, albo drogą na około, jeśli to bank wypłaca ekspertom prowizję. Ale to żaden problem, jeśli przy okazji samemu się zyskuje na dostępie do oferty, do której nie można dotrzeć innymi kanałami.

Najważniejsza korzyść ze współpracy z ekspertem finansowym

To, że kredyt mieszkaniowy może być tańszy, łatwiejszy do spłaty albo stabilniejszy to na pewno istotna sprawy, ale dla wielu osób jeszcze ważniejsze będzie coś innego. Otóż doradca finansowy jest osobą, która bez problemu wyjaśni pewne pojęcia czy zapisy umów. To niezmiernie ważne, bo nie ma znaczenia, jak korzystny jest kredyt – jeśli podpiszesz umowę, której nie rozumiesz, może się okazać, że ta atrakcyjność była tylko pozorna.

I nie chodzi tu tylko o to, że banki celowo mogą pewne pojęcia komplikować. Czasem te trudności wynikają z różnych obowiązujących przepisów, a zrozumienie niuansów umów kredytowych naprawdę bywa sporym wyzwaniem. Jeśli też miewasz z tym problemy, po prostu skonsultuj się z doradcą kredytowym, żeby wziąć kredyt bezpiecznie.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena