Większość młodych ludzi myśli o własnym mieszkaniu. To zupełnie naturalne. Własny dom daje poczucie bezpieczeństwa, staje się oazą, w której zawsze można zaznać spokoju. Jednak same marzenia to za mało, trzeba jeszcze zgromadzić środki, a to wcale nie jest takie proste.

Data dodania: 2022-04-15

Wyświetleń: 389

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Kredyt hipoteczny przy niskim scoringu – czy jest możliwe jego uzyskanie?

Zarobki w Polsce niewielu osobom pozwalają kupić nieruchomość za gotówkę, a jeśli tak się dzieje, to jest to możliwe po wielu latach pracy. Z tego względu kredyty hipoteczne cieszą się niesłabnącą popularnością. Pozwalają na wzięcie z banku większości kwoty niezbędnej na zakup nieruchomości, raty rozłożone są na wiele lat i w porównaniu z innymi produktami finansowymi kredyty hipoteczne mają niskie oprocentowanie. Aby jednak takowe wsparcie uzyskać, musimy spełnić wiele formalności, a banki są coraz bardziej rygorystyczne. Może się okazać, że pomimo naszych starań, bank nie będzie na nas patrzył przychylnie, a nasz scoring jest bardzo niski. Co wtedy?

O scoringu słów kilka

Scoring tuż obok historii kredytowej i analizy zdolności kredytowej jest najważniejszym narzędziem, jakim posługuje się bank. Odzwierciedla on ocenę tego, jakie jest prawdopodobieństwo, że będziemy terminowo wywiązywać się ze swojego zobowiązania wobec banku. Im wyższa jest wartość scoringu, tym większa jest nasza szansa na otrzymanie kredytu.

Na scoring wpływa szereg czynników. Liczy się m.in. nasz wiek, stan cywilny, wysokość limitów na koncie, korzystanie z kart płatniczych, to na podstawie jakiej umowy pracujemy, na jaki okres podpisaliśmy umowę z pracodawcą itd.  Niski scoring jest jedną z najczęstszych przyczyn wpływających na odrzucenie wniosku. Czy mając decyzję odmowną, musimy całkowicie zrezygnować z marzeń? Niekoniecznie, w ostatnich latach dość popularnym pojęciem jest trudny kredyt hipoteczny. Jest to usługa, która może stanowić odpowiedź na nasze problemy.

Fachowa pomoc w uzyskaniu kredytu hipotecznego

Scoring jest czystą matematyką i traktuje nas zero jedynkowo – albo warunki spełniamy, albo nie. Wiemy już, że tego wymogu nie spełnimy, wiec musimy poszukać wsparcia, w którym tak sztywnego podejścia nie będzie. W przypadku, kiedy zamierzamy kupić nieruchomość w województwie pomorskim, skontaktujmy się z przedstawicielami firmy MB Consulting. To grupa specjalistów mających ogromne doświadczenie w pomocy osobom, którym bank odmówił udzielenia kredytu. Ważne jest to, że nie będą trzymać się danych ze scoringu, a spojrzą na nas z innej perspektywy. Okażą empatię i wspólnie z nami przeanalizują możliwości zaciągnięcia kredytu i jego późniejszej spłaty.

Ponieważ doskonale znają przepisy prawa, wiedzą, gdzie są luki pozwalające na ubieganie się o pieniądze nawet przy niskim scoringu. Taka pomoc w uzyskaniu kredytu hipotecznego będzie nieoceniona, kiedy już zgromadziliśmy kapitał początkowy, a banki już kilkukrotnie odrzuciły nasz wniosek. MbConsulting.pl działa skutecznie i jeśli doradca powie, że mamy szansę na kredyt, to prawdopodobnie wkrótce go dostaniemy i to na dobrych warunkach.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena