Podstawowym elementem sprawnego funkcjonowania każdej działalności jest rzetelne prowadzenie księgowości. Jest to możliwe m.in. dzięki skorzystaniu z usług profesjonalnego biura rachunkowego. Czym kierować się przy jego wyborze i dlaczego warto zdecydować się na takie rozwiązanie? Przeczytaj nasz artykuł!

 

Data dodania: 2023-11-17

Wyświetleń: 131

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Dlaczego biuro rachunkowe jest ważne dla firmy?

Czym kierować się przy wyborze biura rachunkowego?

Kwalifikacje i referencje

Wybierając biuro rachunkowe, uwagę należy zwrócić przede wszystkim na kwalifikacje i referencje. Jest to niezwykle istotne, bowiem obecnie w naszym kraju biuro rachunkowe może założyć tak naprawdę każdy. Wystarczy posiadać pełną zdolność do czynności prawnych, nie być karanym w zakresie określonych przestępstw oraz zawrzeć umowę ubezpieczenia OC na wypadek szkód. Znaczenie ma zarówno wykształcenie, doświadczenie, Świadectwo Kwalifikacyjne, jak i ukończone kursy.

Ubezpieczenie OC

Choć każde biuro rachunkowe ma obowiązek wykupić ubezpieczenie OC, warto upewnić się, czy wybrana przez Ciebie firma również je posiada. Dopytaj, jaki jest zakres ubezpieczenia oraz ile wynosi suma gwarancyjna. Biura rachunkowe mają bowiem możliwość objęcia  ubezpieczeniem dodatkowych ryzyk, co stanowi istotne zabezpieczenie dla Twojej firmy.

Bezpieczeństwo dokumentacji

Bezpieczeństwo to podstawa, dlatego przy wyborze biura rachunkowego dopytaj o następujące kwestie:

  • Czy firma posiada spisaną wewnętrzną politykę bezpieczeństwa?
  • Jak zabezpiecza serwery?
  • Jak zapobiega wyciekowi i utracie danych?

Zakres usług i udogodnienia

Biuro rachunkowe może dodatkowo oferować m.in. doradztwo prawne czy usługi podatkowe. Warto również dopytać o kwestie związane z Twoim komfortem jako właściciela firmy. Czy faktury możesz przesyłać mailowo? Czy w ramach prowadzenia księgowości firma zapewnia reprezentację przed Urzędem Skarbowym i ZUS-em?

Opinie klientów

Przy wyborze biura rachunkowego nie możesz przejść obojętnie obok opinii dotychczasowych klientów. Jeśli wybrana firma posiada dziesiątki pięciogwiazdkowych ocen, zdecydowanie warto wziąć ją pod uwagę. Negatywne opinie również powinny zwrócić Twoją uwagę. Jeśli jest ich sporo, z pewnością nie są przypadkowe. 

Dlaczego prowadzenie działalności bez biura rachunkowego jest ryzykowne?

Jako właściciel firmy możesz zdecydować się na samodzielne prowadzenie księgowości lub skorzystanie z usług profesjonalnego biura rachunkowego. Wybierając tą pierwszą opcję, bierzesz na siebie całą odpowiedzialność. Brak doświadczenia oraz brak stosownej wiedzy mogą prowadzić do wielu problemów. W przypadku pomyłek musisz liczyć się z ewentualnymi konsekwencjami, takimi jak kary finansowe.

Samodzielne prowadzenie księgowości jest również czasochłonne. Nie jest to więc propozycja dla osób, które nie mają czasu. Takie rozwiązanie jest stosowane najczęściej w jednoosobowych działalnościach gospodarczych, m.in. ze względu na oszczędności finansowe. 

Wybierz sprawdzone biuro rachunkowe

Korzystając z usług profesjonalnego biura rachunkowego przede wszystkim oszczędzasz czas, który możesz poświęcić na rozwój swojej firmy czy pozyskiwanie nowych klientów. Zyskujesz wsparcie fachowców, którzy dzięki doświadczeniu i wiedzy pomogą Ci rozwiązywać problemy związane z księgowością, płacami, jak i samym prowadzeniem działalności gospodarczej.

Sprawdzone biuro rachunkowe to również gwarancja bezpieczeństwa. Możesz mieć pewność, że cała księgowość jest prowadzona rzetelnie. Dodatkowe zabezpieczenie stanowi polisa OC.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena