Nie da się, niestety, nie zauważyć, że wielu spośród nas nie uprawia regularnego wysiłku fizycznego, mało tego, nie mamy nawet ochoty na własnych nogach przejść się po mieście, nawet na zakupy do pobliskiego sklepu... do wszystkiego jest nam niezbędny środek lokomocji, bez którego tak naprawdę spokojnie moglibyśmy się obejść.

Data dodania: 2012-08-28

Wyświetleń: 1291

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Ograniczając ruch i przyzwyczajając się do lenistwa, niszczymy swoje zdrowie. Tutaj nie chodzi o to, że spożywamy witaminy w różnej postaci, ale zapominamy o tym, by się ruszać, a alternatyw dla wyboru adekwatnego dla nas zajęcia mamy bardzo wiele, trzeba tylko chcieć. Sport to zdrowie i każda z inteligentnych osób, posiadająca jakąkolwiek wiedzę na ten temat, przyzna nam rację, jednak nie każdy musi być super sportowcem osiągającym sukcesy. Nie traktujmy pasji jak czegoś, co przynosi nam jakieś większe korzyści, jeśli chcemy, by sport był dla nas czymś więcej, niż tylko powodem, dla którego dbamy o zdrowie, to musimy naszą przygodę rozpocząć bardzo wcześnie.

Oczywiście sukcesy można osiągać również jako amator, tylko traktujmy je jako osiągnięcia bardzo indywidualne, nie przyzwyczajmy się do bycia niezwyciężonym, gdyż często możemy przeliczyć swoje siły. Takich oczywiście przypadków jest bardzo wiele, a na temat aktywnego spędzania wolnego czasu nakręcono już niejeden spot reklamowy czy napisano książkę. Jednak to od samych ludzi zależy, czy w czasach, kiedy większość nie dba o zdrowie, zdecydują się oni zaryzykować i wykonają jednak pewien gest, polegający na poprawie nie tylko fizycznej tężyzny, ale bardziej na poprawie samopoczucia.

Pamiętajmy o tym, że dzięki sportowi możemy wyzbyć się wielu schorzeń, a co najważniejsze, zapewnić sobie komfort psychiczny. Choroby, z którymi przychodzi nam się coraz częściej zmagać, to stres i nerwica. Tutaj musimy skupić się na znalezieniu odpowiedniej alternatywy, zajęcia, czegoś, co spowoduje, że będziemy w stanie zrzucić ten zbędny dla naszego organizmu balast. Nie jest to łatwe, ale nie jest to także niewykonalne, wystarczy spróbować, a nuż efekty przyjdą szybciej niż możemy sobie to wyobrazić.

Licencja: Creative Commons