Sny bardzo często wywołują w nas bardzo silne emocje, uczucia, wzbudzają strach lub radość. Dość popularnym sennym symbolem, mającym swoje wyjaśnienie także w Biblii, jest bydło. 

Data dodania: 2012-06-05

Wyświetleń: 2131

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Wiemy więc, że chude zwierzęta pojawiające się w marzeniu sennym oznaczają, że śniącego czekają „chude” czasy, czyli że po prostu będzie miał jakieś problemy finansowe. Raczej nie należy przerażać się i tłumaczyć sobie tego dosłownie jak w Biblii, że chude zwierzęta oznaczają skrajne ubóstwo i głodowanie, bo raczej nie jest to wytłumaczenie adekwatne do naszych czasów. Należy natomiast liczyć się na przykład z utratą pracy, wpadnięciem w długi czy też koniecznością wydania jakiejś większej sumy na dany cel, co znacząco obciąży domowy budżet i zmusi do wzmożonego oszczędzania przez jakiś czas.

Tłuste zwierzęta oznaczają więc analogicznie „tłuste” czasy, czyli okres dobrobytu, prosperity, czy na przykład wygraną w jakiejś grze, co przez jakiś czas pozwoli żyć na wyższym poziomie. Jeśli przy tym komuś śni się, że owo tłuste zwierzę pasie się na pastwisku, można być pewnym, że czeka go wygrana na loterii, dlatego jeśli do tej pory nie brał udziału w takich zabawach, natychmiast powinien zacząć.

Pędzenie byków lub krów oznacza natomiast, że osobę śniącą wkrótce czeka jakaś radość. Jeśli człowiek ten na jawie przeżywa więc jakieś problemy, może być pewny, że wkrótce rozwiążą się one w sposób jak najbardziej dla niego pozytywny i będzie mógł w końcu odetchnąć z ulgą.

Gorzej prezentuje się natomiast objaśnienie snu, w którym śniący po prostu widzi byka i symbolowi temu nie towarzyszą żadne objaśnione wcześniej posiłkowe alegorie. Może to bowiem oznaczać utratę przyjaciela bądź jakieś nieprzyjemne wiadomości. Można nawet spekulować, połączywszy te dwa objaśnienia, że może to oznaczać śmierć przyjaciela, następstwem czego będzie otrzymanie wiadomości o tym nieszczęśliwym wydarzeniu.

Szczęśliwie wróży natomiast paradoksalnie rozjuszony byk, który może przerażać w śnie, lecz symbolizuje szczęście w miłości na jawie bądź też uniknięcie jakiegoś poważnego niebezpieczeństwa, którego sennik nie precyzuje, dlatego należy to odnieść do indywidualnej sytuacji każdego śniącego człowieka. Kupowanie zwierzęcia na targu oznacza zaś nadciągający konflikt.

Zobacz więcej interpertacji snów.

Licencja: Creative Commons