Otwierasz nową działalność? Chcesz się rozwijać i potrzebujesz nowego sprzętu. Czytelniku, UWAŻAJ - jeżeli nie chcesz mieć problemu z US, to zwracaj uwagę na to, jakie urządzenia kupujesz. Musisz wiedzieć, że kupując kasę fiskalną, musi ona spełnić konkretne wymogi, bez nich możesz mieć niebywałe problemy.

Data dodania: 2012-07-09

Wyświetleń: 1640

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 2

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

2 Ocena

Licencja: Creative Commons

Wielu nowych przedsiębiorców zastanawia się, gdzie lepiej kupić kasę fiskalną. Czy lepiej jest zaoszczędzić kilka zł i zakupić na allegro lub gdzieś na rynku. Należy pamiętać, że chcąc oszczędzić kilka złotych, możemy narazić się na późniejsze koszty i nieprzyjemności, jeżeli nasza kasa nie spełni danych wymogów. Pamiętaj, że wpisując w google frazę kasy fiskalne, możesz znaleźć wiele firm. Upewnij się, czy oferowane kasy będą spełniać Twoje wymogi.

Aby legalnie prowadzić ewidencjonowanie na kasy fiskalne, należy spełnić następujące warunki:

1. W skład jej budowy musi wchodzić:

- moduł fiskalny i pamięć fiskalna wbudowana w kasę, nie może to być pamięć w jednostce centralnej systemu (w przypadku systemu kasowego),

- wbudowaną drukarkę paragonów,

- dwa wyświetlacze (ekrany, monitory), które będą zapewniały stały odczyt.

2. Musi posiadać pamięć fiskalną, która jest na stałe wmontowana w urządzenie. Powinna być umieszczona w gnieździe zabudowanym twardą substancją.

3. Kasa musi rejestrować w pamięci co najmniej 1830 raportów fiskalnych dobowych, 200 awaryjnych zerowań pamięci, 30 zmian stawek podatków.

4. Sygnalizacja dopełnienia się przy zapisie jest elementem niezbędnym.

5. Zabezpieczenia, które będą uniemożliwiać likwidację zapisów zawartych w ewidencji pamięci.

6. Każda kasa musi być zabezpieczona plombą ołowianą tak, aby była zniszczona w przypadku jej naruszenia.

7. Zasilanie sieciowo-bateryjne, sieciowo-akumulatorowe, bateryjne lub akumulatorowe, które musi zapewnić uzyskanie wydruku minimum 200 paragonów przez 48 godzin bez zasilania sieciowego.

8. Jej konstrukcja musi być tak dopasowana, aby nie mogła prowadzić do nieprawidłowego wyliczania obrotu i kwot podatku należnego.

UWAGA! W momencie, w którym kasa rejestrująca do Ciebie trafia, sprawdź, czy ma plombę!

Szczegółowe informacje można również znaleźć w rozporządzeniu Ministra Finansów z dnia 28 listopada 2008r. w sprawie kryteriów i warunków technicznych, którym muszą odpowiadać kasy rejestrujące oraz warunków ich stosowania.

Licencja: Creative Commons
2 Ocena