Artykuł opisujący operacyjny charakter leasingu samochodowego. Jakie opłaty można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodu,  jakie samochody możemy wyleasingować. Dowiedz się szczegółów operacyjnego leasingu.

Data dodania: 2012-06-29

Wyświetleń: 1426

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Wielu przedsiębiorców, którzy osiągają niemałe dochody, decyduje się na leasing samochodowy. Nie zawsze jest to jednak takie proste, jak się wydaje, bowiem koszty najmu lub rat leasingu operacyjnego takiego samochodu, nie wspomnąć już o wszelkich kosztach jego użytkowania są ograniczone.

Leasing samochodowy skierowany jest dla firm i osób prowadzących działalność gospodarczą i rozliczających się na zasadach ogólnych oraz dla płatników VAT; dla tych, którzy chcą rozliczyć koszty szybciej niż wg amortyzacji. Nie dotyczy to jednak osób prowadzących działalność, a rozliczających się ryczałtowo lub na tak zwaną kartę. Wielu ludzi decyduje się na leasing operacyjny. W tej formie leasingu, leasingobiorca do kosztów uzyskania przychodów może zaliczyć wpłatę początkową, ubezpieczenie oraz raty leasingowe. Ponadto możemy do kosztów uzyskania przychodów zaliczamy także wydatki związane z użytkowaniem auta oraz VAT, który nie może być wyższy niż 6 tys. zł. Leasing samochodów staje się bardzo popularny z racji tego, że posiada wiele cennych zalet, wśród których zaliczyć możemy między innymi spłatę rat z bieżących przychodów a nie opodatkowanych zysków, niską wpłatę leasingobiorcy, brak angażowania własnych środków, czy też zabezpieczenie oparte na wekslu in blanco. Ponadto, leasing samochodowy w wielu przypadkach daje nam możliwość finansowania nowych oraz używanych aut oraz spłatę rat z bieżących przychodów a nie opodatkowanych zysków.

Warto więc zainteresować się tematem leasingu samochodowego i cieszyć się samochodem firmowym bez angażowania własnych środków finansowych, które możemy za to przeznaczyć na rozwój firmy.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena