Jakie ubezpieczenia są w naszym kraju najbardziej popularne? Na czym polegają ubezpieczenia, czego mogą dotyczyć i co możemy dzięki nim zabezpieczyć?

Data dodania: 2012-10-08

Wyświetleń: 1364

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 2

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

2 Ocena

Licencja: Creative Commons

Ubezpieczenia w naszym kraju cieszą się wielkim zainteresowaniem, zwłaszcza te majątkowe. Na czym polegają ubezpieczenia majątkowe? Są to wyodrębniony w systemie prawnym dział ubezpieczeń gospodarczych. Ubezpieczenie majątkowe dotyczą przede wszystkim odpowiedzialności cywilnej oraz mienia. W naszym kraju najpopularniejszym ubezpieczeniem majątkowym są ubezpieczenia domów i mieszkań oraz ubezpieczenia autocasco.

Są to niewątpliwie ubezpieczenia dzięki którym możemy  zabezpieczyć składniki majątku na wypadek zaistniałych sytuacji. Mowa tutaj o uszkodzeniu, zniszczeniu oraz utracie, która powstała na skutek powodzi, pożaru oraz innych nieszczęśliwych zdarzeń. W kwestii ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej warto zauważyć, że ochrona dotyczy takich sytuacji jak na przykład wyrządzenie komuś krzywdy, w wyniku której nastąpi uszkodzenie, zniszczenie lub utrata. W naszym kraju ubezpieczenia majątkowe kojarzone są zazwyczaj z zabezpieczeniem materialnego dobra. Jest to swego rodzaju troska o codzienny byt oraz zabezpieczenie niezbędnych środków do życia i rozwoju. Chcąc się zabezpieczyć przed kosztami materialnymi związanymi ze zniszczeniem lub straceniem majątku, często decydujemy się na ubezpieczenie.

Jest to właśnie typowe ubezpieczenie majątkowe. Najpopularniejszym mieniem, które często ubezpieczamy jest niewątpliwie mieszkanie lub dom. To właśnie takie ubezpieczenie powinno być podstawą do beztroskiego zamieszkania. Ceny ubezpieczeń majątkowych, zarówno tych od odpowiedzialności cywilnej jak i ubezpieczeń mienia nie są wysokie, zwłaszcza jak rozłożymy je na kwartalne raty.

Licencja: Creative Commons