W dobie dzisiejszych zmian zachodzących na rynku pracowników warto rozważyć wprowadzenie do ich wyposażenia samochody służbowe. Ich zakup może przy okazji przynieść więcej korzyści, nie tylko tych materialnych, niż poniesionych kosztów. Dla zatrudnionych możliwość dojazdu do pracy czy załatwiania służbowych spraw samochodem firmowym z pewnością będzie dużym atutem. Dla właściciela firmy są to również korzyści w kwestii podatkowej. Win-win situation?

Data dodania: 2020-09-10

Wyświetleń: 667

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Jak sfinansować nowe samochody służbowe?

Dla właściciela firmy są to również korzyści w kwestii podatkowej. Win-win situation?

Powszechne narzędzie służbowe – samochód

Dzisiaj samochód służbowy już nie jest traktowany jak luksus, a raczej standard na pewnym szczeblu zatrudnienia. Dlatego też to często wabik na lepszych, bardziej doświadczonych pracowników. Jakość i wydajność, jak donoszą najnowsze badania, idą w parze z pozytywnym opiniowaniem pracy i chwaleniem postawy podwładnych. Nie bez znaczenia z pewnością jest tu ten rodzaj docenienia, za jaki uznać można awans i sfinansowanie służbowego auta. Najlepszą metodą na poszerzenie floty firmowych pojazdów, jest leasing samochodowy. Korzyści podatkowe, jakie wówczas płyną, są potężne i z pewnością – wraz z innymi, niematerialnymi benefitami – sprawiają, że rozwiązanie to jest niezwykle atrakcyjne.

Leasing na samochód – czy się opłaca?

Leasing na samochód to rozwiązanie bardzo często wybierane zarówno w małych, jak i średnich firmach. Coraz częściej wykorzystywane jest nie tylko w przedsiębiorstwach zajmujących się transportem i spedycją. Dlaczego jest to rozwiązanie tak bardzo opłacalne? Odpowiedź jest prosta: podatki. Pojęcie wpuszczania w koszty znane jest każdemu przedsiębiorcy. W przypadku leasingu samochodowego w koszty wpuszczamy nie tylko koszty eksploatacyjne, odsetki i wpłatę początkową, ale również ratę w całości! To sprawia, że pieniądze, jakie właściciel firmy zmuszony jest wydać na nowe samochody, są śmiesznie małe – biorąc pod uwagę, że koszty amortyzacji również może sobie odpisać od kosztów przychodu. Znakomicie oferta ta prezentuje się jako leasing w Santander Consumer Multirent.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena