Dlaczego niektórym kobietom tak ciężko jest znaleźć odpowiedniego mężczyznę? Co je przed tym powstrzymuje? Jak postąpić, by zmienić ten stan? W dzisiejszym artykule zajmę się bardzo istotnym elementem, który dla wielu kobiet stanowi barierę w poznawaniu nowych mężczyzn i powstrzymuje je przed pełną akceptacją siebie.

Data dodania: 2012-05-29

Wyświetleń: 1805

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Zacznijmy od tego, że masa kobiet negatywnie podchodzi do większości rzeczy, które spotykają je w życiu. Niestety, wiele z nich uważa, że nie są wystarczająco atrakcyjne, na pewno nie na tyle, by zwrócić męską uwagę i zatrzymać ją na dłużej. Wiele z nich, nawet kiedy poznały faceta, mogą wychodzić z założenia, że ta znajomość nie ma sensu, bo zapewne zakończy się porażką. Często nastawiają się wtedy negatywnie i źle traktują faceta.

Można stwierdzić, że one w ten sposób niszczą swoją szansę.

Jeśli również tak uważasz i w Twojej głowie powstają podobne przekonania, to kopiesz pod sobą dołek, do którego prędzej, czy później wpadniesz. Kiedy powtarzasz sobie, że jesteś gorsza od innych, a mężczyźni jedynie mogą Cię zranić, to tak naprawdę stoisz w miejscu albo nawet pogarszasz swoją sytuację, bo zamykasz się na nowe możliwości. Takie negatywne przekonania nie przynoszą żadnych korzyści ani w niczym nie pomagają. Myśląc w ten sposób jedynie pogarszamy nasze samopoczucie i doprowadzamy do tego, że zaczynamy wysyłać negatywną energię, która mężczyzn odpycha.

Tak więc, jak widzisz, to nie ma sensu.

Ale spokojnie, można to zmienić ;-)

Teraz uważnie przeczytaj kolejne zdanie, ponieważ jest ono bardzo istotne.

Pierwszym, bardzo ważnym krokiem, dzięki któremu możesz osiągnąć sukces w miłości jest świadomość tego, że jest to możliwe. Musisz w to najpierw uwierzyć.

Jest to bardzo istotny krok w kierunku szczęścia.

Tak naprawdę nie znajdziesz świetnego faceta, z którym byłabyś szczęśliwa, jeśli nie uwierzysz, że jest to jak najbardziej możliwe. Aby to się spełniło naprawdę musisz w to wierzyć. A potem oczywiście realizować całą resztę.

Co się dzieje, kiedy zaczynasz w siebie wierzyć?

Zmieniając postawę na pozytywną całkiem inaczej się zachowujesz i czujesz. To jest niesamowite, jak sposób myślenia na dany temat może zmienić nasze samopoczucie.

Z przekonaniem, że jesteś w stanie naprawdę wiele osiągnąć lepiej się czujesz, bo jesteś bardziej pozytywnie nastawiona do mężczyzn, do siebie i swojego życia. To powoduje, że wysyłasz pozytywną energię, która przyciąga mężczyzn.

Jak to zrobić?

Wiem, wiem, że nie jest łatwo uwierzyć w siebie z dnia na dzień, jeśli do tej pory zwykle negatywnie do siebie podchodziłaś. Wiem, że nie jest łatwe uwierzyć, że możesz być szczęśliwa z facetem, jeśli do tej pory spotykały Cię zwykle same rozczarowania nimi. Wiem, że to wszystko nie jest proste. Jednak spójrz na to w inny sposób...

... bardziej pozytywny.

Przyjmij do swojej świadomości to, że możesz poznać świetnego faceta i być z nim szczęśliwa, jesteś wartościową kobietą, która może podobać się płci przeciwnej itp. Jeśli w to uwierzysz większe jest wtedy prawdopodobieństwo, że tak się stanie.

Ty stawiasz wtedy pierwszy krok w tym kierunku.

Jednak mimo tego, że myślisz pozytywnie, a coś nie wyjdzie tak jak być może planowałaś lub chciałaś, nie bądź zła na świat za to co się stało, nie obwiniaj się, ani nie krytykuj (np. po nieudanej randce). Pomyśl o takiej sytuacji w nieco inny sposób. Pomyśl, że to kolejna lekcja w Twoim życiu. Lekcja, dzięki której zyskujesz doświadczenie – bo w ten sposób również zbierasz doświadczenie. A jeśli nie masz doświadczenia to znacznie mniej wiesz. Wyciągaj wnioski i jedź dalej. Masz większe rozeznanie co powinnaś robić, a czego unikać w danej sytuacji. Jeśli coś nie wyjdzie, nie oznacza to, że jesteś beznadziejna. Oznacza to, że Ty i dany facet nie byliście dla siebie na tyle odpowiedni, żeby dalej ciągnąć tę znajomość.

Czasami, kiedy coś nam się nie udaje – a bardzo chcemy, aby się udało – może powstać presja, która zmusza nas do udawania kogoś, kim nie jesteśmy lub dążenia do czegoś, co nie rozwiąże problemu. W każdym razie nie jest ona korzystna. Kiedy zaakceptujesz to, co się dzieje, pozwolisz wydarzeniom płynąć dalej we własnym tempie, presja zacznie znikać. Nie czujesz wtedy, że musisz być najpiękniejsza i najinteligentniejsza, aby spodobać się facetowi. Postaraj się zaakceptować to, co się dzieje/stało. Wtedy bardziej możesz być sobą.

Licencja: Creative Commons