Jeśli zdarzyło Ci się rozmawiać z nieśmiałym facetem i nie wiedziałaś, jak się wtedy zachować, ten artykuł nakieruje Cię na odpowiednie rozwiązanie.   

Data dodania: 2012-05-22

Wyświetleń: 11398

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Rozmowa z nieśmiałym facetem może nie być tak łatwa, jak mogłoby się wydawać. Często osoby nieśmiałe mniej mówią, a kiedy już to robią, są to zwykle krótkie wypowiedzi. Swoim zachowaniem i sygnałami, jakie wysyłają, mogą wprowadzić w błąd. Unikając kontaktu wzrokowego lub bardzo mało mówiąc, mogą dać do zrozumienia, że nie są zainteresowani rozmową z nami. W rzeczywistości jednak mogą uważać całkiem inaczej, a zachowanie to jest spowodowane ich nieśmiałością.

W rozmowę z takim facetem należy włożyć nieco więcej wysiłku niż z facetem pewnym siebie. Ty możesz potrzebować więcej wytrwałości i cierpliwości, a facet czasu na to, by się otworzył. Mimo to jest warto. Nie należy go od razu skreślać, bo może on się okazać świetnym przyszłym partnerem. A to, że jest zdenerwowany przy Tobie, niekoniecznie musi oznaczać, że jest nieśmiały na co dzień we wszystkim lub większości, co robi.

Jak rozmawiać z nieśmiałym facetem?

Niestety nie mogę podać Ci dokładnie określonej metody na to, by nieśmiały facet otworzył się przy Tobie już podczas pierwszej rozmowy. Bo chyba nie ma takiej metody, która działa na każdego faceta tak samo idealnie. Ale mogę Ci podpowiedzieć, co z pewnością pomoże. Najbardziej skuteczną drogą do tego celu jest kształcenie swoich umiejętności konwersacyjnych.

Tak, kiedy dowiesz się jak prowadzić rozmowę, w której obie strony czują się dobrze, rozmowa z nieśmiałym facetem nie będzie stanowiła dla Ciebie problemu. Kiedy kształcisz swoje umiejętności konwersacyjne, lepiej poruszasz się w rozmowie, a co za tym idzie, łatwiej dla Ciebie będzie przebiegać rozmowa z nieśmiałym facetem.

Poniżej wymieniłam kilka wskazówek, o których warto pamiętać podczas rozmowy z takim facetem.

- Zadawaj mu pytania otwarte, czyli nie takie, na które odpowiedź będzie krótka, ale takie, na które będzie musiał odpowiedzieć coś więcej niż zwykłe tak lub nie.

- Pamiętaj, że nie wystarczy jedynie zadawać pytania. Należy również aktywnie go słuchać. To jest naprawdę ważne. Mogę stwierdzić, że jakość waszej rozmowy znacznie się podniesie, kiedy będziesz go aktywnie słuchała. Poza tym on zauważy, kiedy go słuchasz, a kiedy nie - doskonale zdradzi to mowa ciała.

- Okazuj zainteresowanie rozmową. Zaangażuj się w tę rozmowę całkowicie. On poczuje się wysłuchany i doceniony za to, że poświęcasz mu swoją uwagę. Podtrzymuj rozmowę, używając zwrotów: powiedz mi więcej, to bardzo ciekawe itp.

- Dobra rozmowa to taka, w której obie strony biorą udział. Nie wychodź z założenia, że skoro on jest nieśmiały, Ty powinnaś mówić za niego. Nie wymuszaj też od niego, żeby cały czas on mówił. Bo nie o to w tym chodzi. Zadbaj o to, by obie strony czuły się dobrze rozmawiając ze sobą.

- Bądź pozytywnie nastawiona, zadbaj o pozytywną energię.

Mimo tego, że facet może być nieśmiały, to on nadal jest facetem. Dlatego nie namawiam do tego, by wysyłać mu zbyt oczywiste sygnały zainteresowania nim.

Nie radziłabym również myśleć o nim jak o kimś nieśmiałym. To może wpłynąć na Twoje zachowanie wobec niego i on może zauważyć, że uważasz go za kogoś nieśmiałego. A jak już wcześniej o tym wspominałam, to czy facet jest nieśmiały może zależeć od sytuacji, w jakich się znajduje.

Mając opanowane umiejętności konwersacyjne możesz nieco bardziej przejąć inicjatywę prowadzenia rozmowy. Wtedy będzie Ci o wiele łatwiej porozumieć się z taką osobą.  

Licencja: Creative Commons
0 Ocena