Wiele kobiet przed randką zachodzi w głowę o czym w ogóle rozmawiać z facetem, którego ledwie znają. Chcą wypaść dobrze, dlatego obawiają się tej niezręcznej ciszy w trakcie rozmowy. Dla niektórych kobiet jest to naprawdę stresujące. 

Data dodania: 2011-08-18

Wyświetleń: 1878

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Ale mam dla Was pocieszającą wiadomość. Mężczyźni również denerwują się przed randką i zastanawiają się jak wypadną. Myślą o czym rozmawiać z kobietą tak samo jak my.

Dla wielu kobiet największym problemem jest sama rozmowa z facetem. Bo o czym rozmawiać z kimś kogo właściwie się nie zna?

Czego unikać na randce?

- Unikaj rozmów o swoich byłych. Ty również nie musisz tego słuchać z jego strony. Jeśli zacznie mówić o swoich dawnych miłościach, zmień temat lub po prostu poproś go żeby o tym nie mówił.

- Nie opowiadaj za dużo o sobie. Kobieta powinna być nieco tajemnicza, zwłaszcza na pierwszej randce. Kiedy on nie wie o Tobie wszystkiego zaczyna zastanawiać się jaka naprawdę jesteś. On próbuje Cię rozszyfrować, a to skłania go do myślenia o Tobie.

- Nie obgaduj innych osób. To stawia Cię w złym świetle, a powinnaś robić wszystko co pozytywnie Cię przedstawi. Mówienie o swoich byłych i nieudanych związkach również negatywnie Cię przedstawia.

- Unikaj tematów politycznych oraz religijnych. Każdy ma inne poglądy, a takie tematy mogą tylko niepotrzebnie doprowadzić nawet do kłótni.

- Nie atakuj go pytaniami ani nie mów cały czas ze zdenerwowania. Nie pytaj o osobiste sprawy. Jeśli nastąpi chwila ciszy nie pytaj o czym myśli.

- Nie mów za dużo o seksie. Nawet w żartach. Oni zawsze biorą to na poważnie.

- Unikaj wulgaryzmów.

- Nie upijaj się na randce lub ogólnie przy facecie, na którym chcesz zrobić wrażenie. Po alkoholu atmosfera zwykle się rozluźnia ale pamiętaj, wszystko z umiarem. Twoim zadaniem jest kontrolować sytuację i wyjść z klasą, a upijając się to raczej niemożliwe. Unikaj również objadania się.

- Utrzymuj kontakt wzrokowy oraz często się uśmiechaj.

- Pokaż, że jesteś inteligentną kobietą. Nie mów od rzeczy ani nie zachowuj się jak „słodka idiotka”.

O czym rozmawiać? 

Na randce, zwłaszcza na pierwszej najlepiej rozmawiać na lekkie tematy. Umawiasz się z facetem, by go lepiej poznać, najwyżej ocenić jaką jest osobą i czy warto utrzymywać z nim znajomość, a nie myśleć o związku z nim. Nigdy nie przychodź na randkę z nastawieniem, że facet, z którym się umówiłaś będzie Twoim mężem. To jest błąd.

Faceci lubią mówić o sobie, dlatego daj mu się wypowiedzieć i nie przerywaj mu gdy coś mówi. Pytaj o jego zainteresowania i najlepiej znajdź wasze wspólne. O wiele łatwiej rozmawia się o czymś co nas interesuje. Rozmowa jest ciekawa i kolejne tematy same będą się tworzyły.

Możesz rozmawiać z nim o czymkolwiek. Ważne tylko żeby rozmowa się kleiła oraz żebyście się nie nudzili razem. Podtrzymuj rozmowę zadając pytania.

Często możesz spytać go o jego opinię na jakiś temat pytając: a Ty? On poczuje, że interesuje Cię co ma do powiedzenia, poczuje się ważny.

Tak naprawdę nie ma dokładnych tematów, na jakie powinno się rozmawiać na randce. Każdy facet jest inny. Najlepiej, kiedy rozmowa sama się potoczy. bez wcześniejszego ustalania co powiesz. W tej sytuacji postaw na spontaniczność. Jeśli rozmowa nie będzie się kleić, zastanów się czy warto pogłębiać tą znajomość.

Co jeszcze powinnaś wiedzieć?

Bądź miła i przyjazna. Nigdy nie pokazuj się z gorszej strony. Kiedy facet Cię zaprasza, nie zrzędź. Doceń jego starania chwaląc wybór miejsca itp. Ale miej z tym umiar.

Uważnie go słuchaj i pamiętaj co mówił. Skupiaj się na rozmowie.

Rozmawiając z nim nie zachowuj się jakbyś rozmawiała np. z szefem. Staraj się, by rozmowa była ciekawa i przede wszystkim flirtuj. To nie jest spotkanie służbowe, flirt jest dozwolony.

Możesz wspomnieć co lubisz (czego nie lubisz również) w facetach. Jeśli chce wywrzeć na Tobie dobre wrażenie, następnym razem z pewnością dostosuje się do Twojej rady. Oczywiście powinna to być jakaś mała rzecz. Jeśli umawiasz się z blondynem to nie musisz mówić, że podobają Ci się bruneci po to, by on pofarbował włosy. To powinna być drobnostka. Możesz powiedzieć mu, że podoba Ci się kiedy mężczyzna fajnie pachnie. Jeśli chce wypaść w Twoich oczach jak najlepiej, na pewno zwróci na to uwagę.

Jeśli zdarzy się okazja mów o sobie tak, by on jedynie mógł wyobrazić sobie Ciebie w atrakcyjnym wydaniu. On przedstawiając sobie w swojej głowie taki obraz może jedynie zastanawiać się jak wyglądałabyś w rzeczywistości.

Na sam koniec podziękuj mu za miły wieczór.

Licencja: Creative Commons