Kiedy zbliża się Dzień Matki przypomina mi się zabawna sytuacja z czasów szkolnych, kiedy jako uczeń klasy czwartej szkoły podstawowej zabłysnąłem kreatywnością i rozwinąłem temat wypracowania w sposób, który zaskoczył moją doświadczoną nauczycielkę.

Data dodania: 2012-05-23

Wyświetleń: 1108

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Może i wam zdarzyło się w czasach szkolnych pisać wypracowanie na temat: Do czego lub kogo porównałbyś swoją mamę? Nie napisałem jak 90 % uczniów, że moja mama to wróżka, bo to nie było zupełnie w moim stylu. Pewnie byłem oryginalny, dlatego że miałem bardzo oryginalną mamę i napisałem, że jest aromatyczną kawą.

Dziś kawę zastąpiłbym ekspresem do kawy, który zresztą zamierzam mojej mamie podarować na prezent w dniu jej święta, by między innymi przywołać te zabawne szkolne wspomnienia, które za każdym razem wywołują na jej twarzy niegasnący uśmiech. Pewnie zastanawiacie się, dlaczego dziś moja mama przypomina mi ekspres. Wiele się od tamtego czasu zmieniło, moja mama nie mieści się już w kanonach kawy, jest coraz doskonalsza i niezastąpiona, dlatego została w moich oczach nobilitowana do rangi ekspresu.

To kobieta sukcesu, niezawodna jak ekspres, działająca na wysokich obrotach, na którą zawsze można liczyć. O każdej porze dnia i nocy w stanie gotowości. Ciepła i serdeczna, pachnąca kawowymi perfumami. Piękna pomimo upływającego czasu, jak ponadczasowy ekspres o zawsze modnym designie. W kilka minut potrafiąca zrealizować szereg zadań, podobnie jak ekspres, który pozwala zrobić sporą ilość napojów w krótkim czasie. Chwile z nią spędzone smakują wybornie, są za każdym razem przyjemne i niezapomniane. Mówi o sobie z żartem, że jest nieskomplikowana jak nowoczesny ekspres, łatwo ją rozgryźć, dlatego życie z nią jest proste i przypomina sielankę. Każdy lubi przebywać w jej towarzystwie, ponieważ czuje się bezpiecznie i komfortowo. Zawsze pracuje w ciszy i skupieniu jak ekspres wyposażony w tryb oszczędzania energii.

Teraz rozumiecie, dlaczego moja mama wywołuje skojarzenia z ekspresem. Jest ekspresowo działającą, ciepłą, elegancką kobietą, na którą zawsze można liczyć i dzięki której dom pachnie tak, że nie mam ochoty go nigdy opuszczać.

Jeśli wasza mama nie kojarzy się wam z ekspresem, nic nie stoi na przeszkodzie, by go jej podarować z okazji jej święta. Na pewno będzie zadowolona. Nawet jeśli nie pije kawy, będzie mogła uraczyć nią swoich gości, a także nadać swojej kuchni nowoczesnego akcentu.

Licencja: Creative Commons