Bierzmowanie to jeden z ważniejszych sakramentów w religii katolickiej. Mówi się, że jest to sakrament dojrzałości, który bierzmowany przyjmuje świadomie, dużo bardziej niż dwa poprzednie sakramenty. Nic zatem dziwnego, że to dzień, który warto uczcić w sposób szczególny i przekazać bierzmowanemu jakiś pamiątkowy prezent. 

Data dodania: 2019-12-23

Wyświetleń: 481

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Prezent na bierzmowanie – co wybrać?

Oto kilka ciekawych propozycji prezentu na bierzmowanie.

Obrazki i łańcuszki

Jednym z bardziej typowych pomysłów na prezent na bierzmowanie są obrazki i łańcuszki srebrne. Cieszą się one niesłabnącą popularnością od lat i wybór takiego prezentu zawsze będzie trafiony. Obrazki religijne czy łańcuszki srebrne doskonale nadają się na pamiątkowe prezenty i wybierając je na pewno nie popełnimy gafy. Mogą to być zarówno obrazki przedstawiające modlące się dzieci, jak i obrazki z wizerunkiem Jezusa, Maryi czy innych świętych.

Pismo Święte i inna literatura katolicka

Niektórzy uważają, że prezent na bierzmowanie powinien mieć nie tylko wymiar pamiątkowy, ale również powinien dawać możliwość dalszego rozwoju wiary. Z tego powodu wybierają Pismo Święte lub inne książki o tematyce religijnej. To dobry pomysł, choć wybierając książki religijne warto szukać pozycji pisanych językiem współczesnym, który ma szansę trafić do współczesnej młodzieży. Zbyt trudna literatura może przytłaczać i zamiast bycia przeczytaną, zostanie odłożona na półkę i ten piękny w intencjach prezent zostanie potraktowany wyłącznie jako pamiątka, a nie okazja do rozwoju swojej wiary.

Album na bierzmowanie

Ciekawym pomysłem prezentu na bierzmowanie jest album na zdjęcia. W dobie aparatów cyfrowych zdjęcia w formie papierowej są prawdziwym unikatem. Jednakże wiele osób przyznaje, że ich oglądanie może sprawiać naprawdę ogromną przyjemność, której nie da się porównać z przeglądaniem zdjęć w wersji elektronicznej.

Album na bierzmowanie może być więc doskonałym pomysłem na to, by udokumentować to ważne wydarzenie i nadać mu szczególną rangę, wklejając zdjęcia do specjalnie przygotowanego albumu. Dzięki możliwości spersonalizowania albumu, a właściwie jego okładki, prezent taki staje się jeszcze bardziej niezwykły. Na okładce może się pojawić zdjęcie bierzmowanego oraz informacje o jego imieniu, dacie i miejscu wydarzenia, a nawet specjalnie napisana na tę okazję grawerowana dedykacja. Taki album z pewnością z przyjemnością będzie się oglądać nie tylko tuż po ceremonii, ale i wiele lat później, razem z dziećmi, a potem również wnukami, z rozrzewnieniem wspominając swoje młodzieńcze lata.

Odpowiednie albumy jako prezent na bierzmowanie znajdziesz na https://alechrzest.pl/pl/menu/pamiatki-na-bierzmowanie/albumy-2061.html

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena