Wiele par latami stara się o dziecko. Ciągłe próby, miesiące morderczej walki, rozpacz i łzy. W każdym cyklu kobieta wierzy, że może akurat teraz zdarzył się cud, może akurat teraz wszystko się odmieni i test ciążowy wskaże upragnione dwie kreski. Wielu nawet nie zdaje sobie sprawy z tego, jak bardzo mogą one odmienić ludzki los.

Data dodania: 2012-03-23

Wyświetleń: 1154

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 2

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

2 Ocena

Licencja: Creative Commons

Test ciążowy jest pierwszym ze sposobów na to, by móc sprawdzić i potwierdzić, czy kobieta jest w ciąży, czy też nie. W aptekach znajdują się różnego rodzaju testy, które w zależności od producenta, posiadają różne ceny. Szeroki wachlarz produktów sprawia, że można dziś wykryć ciążę niemal od razu, gdy nie pojawi się miesiączka.

Domowy test ciążowy, choć nie jest tak czuły i skuteczny jak laboratoryjny, bądź test z krwi, to jednak daje w 90% przypadków wiarygodne informacje. Wszystkie z tych testów mają inne stopnie czułości. Te najtańsze, cechuje czułość powyżej 800IU/I, a więc ciąża może zostać wykryta dopiero po siedmiu dniach od momentu planowanej miesiączki. Te zaś, których czułość jest mniejsza od 500IU/I, wykazują wiarygodność w dniu planowanej miesiączki, o ile nie już dziesięć dni po zapłodnieniu.

 Wiele kobiet nie mogąc doczekać się chwili, by ujrzeć te dwie kreski, kupują w aptekach nie jeden test ciążowy, robiąc go niemal jeden za drugim. Jest to błędne działanie, gdyż nie ma możliwości, by tuż po owulacji dowiedzieć się, czy jest się w ciąży, czy też nie.

Najlepiej odczekać te kilka dobrych dni, zrelaksować się, zapomnieć i dać się ponieść chwili przyjemności. Po określonym czasie wybrać się do apteki, kupić test ciążowy i poprzez kilka kropelek moczu sprawdzić, czy ta upragniona ciąża jest, czy niestety trzeba czekać na kolejny cykl. 

Dobry test ciążowy daje wysoką skuteczność i 90% gwarancję, że wynik na pewno będzie wiarygodny, a to jest rzecz najważniejsza.

Licencja: Creative Commons