Ze względu na przedłużający się kryzys gospodarczy, coraz więcej osób decyduje się na inwestowanie w lokaty strukturyzowane. Czym one się wyróżniają w stosunku do zwykłych lokat bankowych?

Data dodania: 2012-03-13

Wyświetleń: 1154

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Lokaty strukturyzowane są doskonałym rozwiązaniem na inwestycję w trudnych czasach jakich z całą pewnością obecnie doświadczamy. Według wielu specjalistów od rynków finansowych, można na nich zarobić dużo więcej pieniędzy jak na zwykłych lokatach. Jest również druga strona medalu. Przy złych inwestycjach możemy nic nie zarobić lub nawet stracić niewielką część zainwestowanej kwoty….

Zwykła lokata bankowa daje nam gwarantowany zysk z inwestycji – zazwyczaj na poziomie ok. 4-5%. Niezależnie od sytuacji mamy swoje pieniądze wraz z procentem jak w banku. Zysk z lokaty strukturyzowanej uzależniony jest od powodzenia inwestycji, które przeprowadzili specjaliści zarządzający nią. Zysk ten może znacznie przewyższyć standardowy procent zwykłej lokaty lub może również być zerowy i ujemny. Jeżeli znajdziemy lokatę z gwarancją zwrotu całej wpłaconej sumy to możemy być pewni, że nie stracimy swoich pieniędzy. Jednakże jest wiele takich lokat, co dają jedynie gwarancję 80-90%  zwrotu naszego kapitału.

Lokaty strukturyzowane trawją zancznie dłużej od zwykłych lokat. Czas inwestycji w ich przypadku to zazwyczaj 2-4 lata. Natomiast w zwykłe lokaty bankowe nie opłaca się zarazem inwestować na dłużej jak 1 rok, niektóre potrafią trwać nawet 3 miesiące.

Specjaliści radzą, żeby nie inwestować w lokatę strukturyzowaną więcej jak 25% swoich oszczędności. Gdy zainwestujemy całość i lokata ze 100% gwarancją zwrotu kapitału nie wypracuje nam żadnych zysków, to pieniądze po kilku latach i tak stracą swoją wartość w wyniku inflacji.

Lokaty są bardzo dobrą alketrnatywą w stosunku do tradycyjnych lokat bankowych, jednakże inwestowanie w nie wszystkich swoich pieniędzy jest błędem. Najlepiej korzystać z różnych produktów finansowych i inewstować  swoje oszczędności po trochu w każdym z nich, w ten sposób będziemy mieć większą pewność, że nasze pieniądze są bezpieczne.

Licencja: Creative Commons