Dużo osób, które posiada własne oszczędności zastanawia się jak zainwestować swoje pieniądze. Najprostszą formą inwestycji jest lokata bankowa, która ma swoje wady i zalety.

Data dodania: 2012-03-13

Wyświetleń: 1183

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

W czasach kryzysu gospodarczego, z którym obecnie mamy do czynienia lokaty bankowe wracają do łask. Fundusze inwestycyjne jak i bezpośrednie inwestowanie na GPW (Giełda Papierów Wartościowych), są bardzo niepewnym lokowaniem swoich zaoszczędzonych pieniędzy. Na giełdzie większość spółek traci a w konsekwencji większość funduszy inwestycyjnych kończy każdy miesiąc pod kreską.

Pewną alternatywą dla wspomnianych inwestycji są lokaty bankowe. Są one o wiele bardziej pewne od funduszy. Co prawda w razie hossy na rynku lokaty nie dadzą nam takiego zwrotu z inwestycji, to jednak możemy być pewni, że nasze pieniądze nie zostaną roztrwonione.

Przed założeniem lokaty warto zapoznać się z kilkoma ofertami różnych banków, które zmieniają się praktycznie z miesiąca na miesiąc. Warto też przemyśleć okres na jaki chcemy ulokować własne pieniądze. Raczej nie warto lokować ich na dłużej jak 12 miesięcy, gdyż wypłata pieniędzy przed upływem jej końca automatycznie sprawi, że wszystkie odsetki nam przepadną.

Można ulokować pieniądze na taki okres, przez jaki będziemy pewni że nie będą nam one potrzebne. Gdy tego nie przemyślimy, to może nas to postawić w trudnym położeniu. Najpopularniejsze są lokaty krótkoterminowe, które po upływie odpowiedniego terminu, można bez problemu odnowić.

Mimo niskiego zwrotu z inwestycji jaki charakteryzuje lokaty bankowe, to w czasach kryzysu są one najpewniejszą inwestycją. Natomiast, gdy rozejrzymy się dokładnie za najkorzystniejszymi ofertami, to niekiedy możemy otrzymać całkiem przyzwoity procent odsetek, dzięki czemu zarobimy całkiem przyzwoite pieniądze.

Licencja: Creative Commons