Organizacja wesela wymaga od nas mnóstwo pracy, zwłaszcza, jeśli wszystko ma pójść jak w zegarku. Po pierwsze powinniśmy pamiętać o tym, by odpowiednio wcześnie zarezerwować wybrany termin w kościele lub Urzędzie Stanu Cywilnego oraz w wybranym domu weselnym.

Data dodania: 2012-03-05

Wyświetleń: 1387

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Oczywiście już, kiedy wybierana jest sala weselna, powinniśmy mieć jakieś pojęcie o tym, ilu mniej więcej gości zamierzamy zaprosić. Wybierając dom weselny, powinniśmy wziąć pod uwagę między innymi takie aspekty jak jego lokalizacja oraz możliwość wynajęcia pokoi dla gości.
    Mniej więcej w tym samym czasie warto wybrać dobry zespół weselny. Na pewno warto spotkać się z członkami zespołu na próbie, aby zapoznać się z ich umiejętnościami. Naturalnie w przypadku zainteresowania należy od razu podpisać wstępną umowę i wpłacić zaliczkę.
    Na około 5-6 miesięcy przed planowanym ślubem warto zacząć załatwiać wszystkie sprawy formalne w Urzędzie Stanu Cywilnego. Osoby zdecydowane na ślub kościelny powinny także pomyśleć o wyborze terminu kursu przedmałżeńskiego. Pamiętajmy, że na kurs możemy uczęszczać w dowolnej parafii, nie tylko w tej, w której będziemy brać ślub.
    Mówiąc o organizacji wesela, nie można zapomnieć o tak ważnej kwestii jak wybór stroju panny młodej i pana młodego. Zwłaszcza panie poświęcają wiele uwagi rozmaitym fasonom i kolorom sukien ślubnych – ważne, by wybrać suknię, w której będziemy nie tylko świetnie wyglądać, ale także dobrze się czuć. Warto na pewno odwiedzić jakiś portal ślubny w Internecie, by zapoznać się z najnowszymi trendami.
    Na bieżąco trzeba myśleć także o dekoracjach weselnych – najlepiej zdecydować się na dekoracje utrzymane w jednym kolorze, będą wyglądały elegancko. Nie wolno zapomnieć także o tym, by na parę miesięcy przed ślubem zamówić obrączki, zwłaszcza w sytuacji, kiedy mają być one wykonane przez złotnika. Mniej więcej na miesiąc przed ślubem powinniśmy ustalić menu weselne oraz potwierdzić ilość gości i rezerwację noclegów. Później możemy zająć się takimi sprawami jak ustalenie repertuaru zespołu weselnego oraz organizacja wieczoru kawalerskiego i panieńskiego.


Licencja: Creative Commons