Nowoczesna kosmetyka proponuje bardzo dużo zabiegów kosmetycznych poprawiających kondycję i stan skóry.  Jednym z nich jest mezoterapia.

Data dodania: 2012-02-15

Wyświetleń: 10478

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Salony kosmetyki estetycznej i gabinety kosmetyczne polecają mezoterapię w trzech różnych formach. Wszystkie z nich najczęściej stosowane są w celu poprawy stanu skóry twarzy, szyi i dekoltu. Przeznaczone są dla osób, które zauważyły pierwsze oznaki starzenia się cery jak i dla tych gdzie proces ten jest w zaawansowanym stadium. Wszystkie metody można stosować miejscowo np. na okolice oczu gdzie najczęściej występują zmarszczki jak również kompleksowo. Na, którą z tych metod się zdecydować?  Mam nadzieję, że podane poniżej opisy pomogą w podjęciu właściwej decyzji.

Mezoterapia igłowa – zwana zastrzykiem młodości jest już od lat stosowana w kosmetyce i medycynie. Zabieg polega na wstrzyknięciu bardzo cienką igłą specjalnie dobranych koktajli witaminowych, w których główny składnik stanowi kwas hialuronowy a także witaminy z grupy A, E, C jak również inne substancje czynne takie jak wyciąg z alg morskich czy zielonej herbaty. Składniki koktajlu dobierane są indywidualnie w zależności od kondycji i stanu skóry. Kwas hialuronowy jest naturalnym składnikiem ludzkiej cery i posiada właściwości wiążące wodę. Można go porównać do gąbki gdzie jedna jego cząsteczka jest w stanie związać ponad 200 cząsteczek wody. Z upływam czasu zdolność produkcji kwasu hialuronowego przez skórę jest coraz mniejsza przez co cera jest bardziej sucha, traci wodę i pojawiają się zmarszczki. Witaminy wprowadzone przy użyciu tej metody mają niemal 100% skuteczność ponieważ zostają wprowadzone bezpośrednio i nie ulegają procesom utleniania. Metoda jest niemal bezbolesna. Dla osób z niskim progiem bólu poleca się zastosowanie kremu znieczulającego na kilkadziesiąt minut przed zabiegiem. Efekty zabiegu jest zauważalny natychmiastowo. Po zabiegu mogą występować zgrubienia podskórne przypominające kropelkę wody, które zwykle do dwóch dni ustępują. Dlatego zabieg zaleca się wykonać na weekend. Sporadyczne mogą wystąpić niewielkie zasinienia. Jednak nic nie jest wieczne. Co klika miesięcy w celu podtrzymania efektu zabieg należy powtórzyć.

Mezoterapia mikroigłowa – Dermalift - jest nowoczesną alternatywą do mezoterapii igłowej. Jest to nieinwazyjny zabieg kosmetologii estetycznej. Ta stosunkowo niedawno wprowadzona metoda poprawiająca kondycję skóry i cieszy się ogromną popularnością wśród klientek salonów kosmetycznych.

Skóra stanowi naturalną barierę ochronną przed wnikaniem w jej głąb różnych substancji. W tym zabiegu substancje poprawiające kondycję skóry dostarczane są poprzez odpowiednią stymulację jej wierzchniej warstwy. Końcówka do pracy ma specjalną bazę, na której rozlokowane są mikroigiełki o specjalnej budowie umożliwiające bezbolesną perforację powierzchni skóry. Stymulacja jest delikatna, a jej zakres działania to kilka mikrometrów, tak więc struktury skóry właściwej (m.in. naczynia krwionośne) pozostają nienaruszone. Każde, nawet najmniejsze uszkodzenie naskórka powoduje rozpoczęcie procesów samoodnowy. Na tak przygotowaną (nakłutą) skórę nakłada się koktajl witaminowy o podobnym składzie jak przy mezoterapii igłowej. Nałożony preparat zostaje natychmiast wchłonięty w głąb cery poprzez niewidoczne nakłucia. Efekt zabiegu jest natychmiastowy a sam zabieg całkowicie bezbolesny. Klientka podczas pracy głowicą nakłuwającą odczuwa jedynie przyjemnie mrowienie. Po zabiegu stosuje się maseczkę wyciszającą w celu wyeliminowania lekkich zaczerwienień skóry po jej nakłuciu. Zaleca się wykonać serię zabiegów (3-4) w odstępach jedno, dwutygodniowych a później dla podtrzymania efektu raz na dwa miesiące.

Mezoterapia bezigłowa – to najczęściej stosowana metoda poprawienia stanu skóry w salonach kosmetycznych. Polega na bezinwazyjnej metodzie dostarczania w głąb skóry składników odżywczych poprzez elektroporację. Specjalny aparat emituje fale radiowe i poprzez wytworzenie fali elektromagnetycznej powoduje rozluźnienie wiązań międzykomórkowych naskórka przez co preparat w łatwy sposób przenika do głębszych warstw skóry. Przed wykonaniem mezoterapii polecane jest wykonanie zabiegu mikrodermabrazji lub złuszczenia naskórka kwasami AHA w celu łatwiejszego przenikania składników czynnych w głąb skóry. Zabieg jest bezbolesny. Najlepsze efekty uzyskuje się po wykonaniu serii zabiegów (8-10) w odstępach tygodniowych. Po 4 zabiegach można zaobserwować wyraźne efekty ich zastosowania. Dla utrzymania efektów zaleca się wykonywać mezoterapię bezigłową przynajmniej raz w miesiącu.

Podsumowując wszystkie metody służą temu samemu. W zdecydowany sposób różni się sposób ich wykonywania oraz  czas utrzymania efektów. Mezoterapia igłowa choć najbardziej skuteczna jest metodą najdroższą (450 – 600 zł).  Mezoterapia bezigłowa jest zdecydowanie najtańsza (80 – 120 zł) ale częstotliwość jej wykonywania w celu utrzymania efektów zdecydowanie największa. Alternatywą do dwóch wcześniej wspomnianych wydaje się być mezoterapia mikroigłowa  gdzie uzyskujemy kompromis pomiędzy ceną (180 – 350 zł) a częstotliwością odwiedzin kosmetyczki.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena