Laptop nazywany również notebookiem to urządzenie charakteryzujące się możliwościami komputera stacjonarnego jak i sprzętu mobilnego. Dzięki temu można z niech korzystać niemal wszędzie a bezprzewodowe karty sieciowe zapewniają, że dodatkowo nie musimy sobie zawracać głowy obecnością wtyczki rj 45.

Data dodania: 2012-02-15

Wyświetleń: 1529

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Niestety takie zestawienie wymusza na użytkowniku zachowanie należytej ostrożności np. należy pamiętać o tym by nie spożywać posiłków ani płynów w pobliżu naszego laptopa, gdyż jeden niechciany ruch może nas wiele kosztować. Dostanie się cieczy np. herbaty między klawisze klawiatury może spowodować elektrokorozję a w konsekwencji - uszkodzić nie tylko nią samą, ale także płytę główną, czytnik optyczny a nawet dysk twardy. W takiej sytuacji najrozsądniejszym wyjściem jest udanie się do serwisu laptopów, w takim miejscu pracują fachowcy, którzy będą wiedzieli jak uratować nasz sprzęt nie powodując jeszcze większych szkód.

 Inną często lekceważoną usterką jest przegrzewanie się laptopów. Niewiele osób jest świadomych faktu, iż wysoka temperatura wpływa bardzo niekorzystnie na układy mikroprocesorowe w zawrotnym tempie skracając ich żywotność. Należy zdać sobie sprawę, iż elektronika wewnątrz laptopa ma znacznie wyższą temperaturę niż powietrze wylatające z notebooka wynika to z faktu, iż każde ciało fizyczne ma określoną rezystancje termiczną tak, więc nawet, jeśli wydaje nam się, że w laptop jest nieco zbyt gorący w rzeczywistości wewnątrz panuje temperatura zdolna bez problemu zagotować wodę. Należy, więc dbać o bezawaryjny sten układ chłodzenia zbyt często włączany wentylator pracujący długo na wysokich obrotach jest jednym z pierwszych symptomów dotyczących kłopotów z odprowadzaniem ciepła.

W komputerach przenośnych często sprawia problem zawodząca bateria. Ten przyrząd tak bardzo potrzebny jest również niezwykle delikatny. Akumulatory należy przechowywać w suchych i chłodnych miejscach w stanie naładowanym, nie wolno ich trzymać w wysokich temperaturach (powyżej 60 st. C) zwłaszcza tych wykonanych w technologii litowo – jonowej, gdyż może to grozić ich zapaleniem bądź wybuchem, takie efekty mogą zaistnieć również podczas przeładowania baterii. Głównym mankamentem akumulatorów jest z czasem zmniejszająca się pojemność. Jednym ze sposobów polega na tym, aby ogniwo rozładować do około 3% stanu energii a następnie ponownie ją naładować.

Jeżeli wymienione sposoby na ożywienie baterii laptopa nie pomogły, to nie ma innego wyjścia jak udać się do sprawdzonego serwisu laptopów. Przyczyny szwankującej baterii widocznie są inne, np. może być to uszkodzone gniazdo zasilania, które łączy płytę główną z baterią. Jego samodzielna wymiana jest praktycznie niemożliwa, gdyż wymaga rozebrania całej obudowy. Dodatkowo takie gniazdo zasilania może być przylutowane do płyty głównej, co już całkowicie wyklucza naszą ingerencję, gdyż narazimy drogie urządzenie na dużo większe usterki. Najlepiej będzie, jeśli oddamy nasz komputer w ręce specjalisty a takich znajdziemy w profesjonalnym serwisie laptopów.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena