Codziennie mówisz sobie „biorę się za siebie”, „zaczynam ćwiczyć”. Twój entuzjazm jest tak wielki, że szukasz skutecznych ćwiczeń wertując setki stron w Internecie. Drukujesz najbardziej interesujące i rozpisujesz plan treningowy.

Data dodania: 2012-01-18

Wyświetleń: 1936

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Z wielką motywacją pokonujesz pierwszy trening, może jeszcze drugi i trzeci…

Nagle Twoja motywacja pęka niczym bańka mydlana, odchodzi szybciej niż przyszła. Nagle masz nawał pracy, nagle odczuwasz wielkie zmęczenie i niewiarygodny brak czasu. Mimo to czujesz, że musisz w sobie coś zmienić, doskonale wiesz, które partie ciała potrzebują poprawy. Szukasz jeszcze raz, tym razem rewelacyjnych zabiegów na utratę kilku centymetrów. Z niektórych korzystkach - niestety bez zaskakujących efektów. Szukasz nadal jeszcze lepszych - te z kolei okazują się zbyt drogie. Pozostajesz w punkcie wyjścia, niekiedy z myślą o odłożeniu trochę grosza na liposukcję. Dlaczego? Dlaczego tak się dzieję, że sam; -a blokujesz drogę do świetnego wyglądu, samopoczucia i co najważniejsze lepszego zdrowia? Brak motywacji? Nie masz się, komu podobać? A może to nie brak motywacji tylko zwykłe lenistwo? Wolisz zażywać cudowne odchudzające medykamenty niż poświęcić kilka minut dziennie na trochę ruchu? A może jesteś zamknięty w sobie i wstydzisz się sesji w siłowni?

Rozwiązanie jest tylko jedno Motywacja + Silna wola! Jak je znaleźć w sobie?

Co jest do zrobienia?
Musisz określić, która część ciała najbardziej nie jest w zgodzie z Twoim Ja. Być może będzie to całe ciało, bądź tylko poprawa kondycji.

Co jest teraz?
Zmierz się, zwarz się, zrób zdjęcie swojej sylwetki bądź poproś o to kogoś bliskiego. Sprawdź, jaką masz kondycję, na początek bieg na krótki dystans. Dzięki temu będziesz w stanie zaobserwować namacalne efekty, że Twoja ciężka praca nie poszła na marne.

Terapia szokowa.
Zawieś zdjęcie swojej sylwetki, lub nielubianej części ciała w widocznym miejscu wraz ze zdjęciem sylwetki, jaką uważasz za najpiękniejszą. Ta terapia porównawcza dobrze działa i bardzo motywuje. Najlepszym miejscem jest lustro, w którym codziennie się przeglądasz.

Afirmacja.
Powtarzaj: „Z każdym dniem jestem bliżej idealnego ciała”. Afirmacja będzie oddziaływać o wiele mocniej, gdy podczas jej wypowiadania będziesz patrzyć na zdjęcie wymarzonej sylwetki.

Sprzęt mnie zmotywuje.
Być może należysz do osób, które motywują osobiste, domowe urządzenia treningowe. Jeśli tak - przejrzyj oferty sklepów sportowych. Sprzęt już nie jest bardzo drogi, po tym jak coraz więcej nowości wchodzi na rynek - tanieje, bieżnie czy atlasy nigdy nie były w tak niskich cenach.

Znajdź kompana do ćwiczeń.
We dwójkę zmotywować się o wiele łatwiej. Być może jest ktoś, kto z chęcią popracuje nad swoim ciałem - jednocześnie będąc dla ciebie dodatkowym bodźcem. Wspólne wizyty w siłowni z czasem mogą stać się codzienną rozrywką a niemęczącym treningiem.

Nie ćwicz bez entuzjazmu.
Każdy jest tylko człowiekiem. Tak jak potrzebujesz odpoczynku od pracy, tak samo możesz odczuwać potrzebę odpoczynku od ćwiczeń. Zamiast tracić entuzjazm zaplanuj treningowy urlop.

Minimalizuj monotonię.
Każdy by się zniechęcił wykonując przez 2 miesiące cały czas te same ćwiczenia. Modyfikuj swój plan treningowy. Różnorodność zestawu ćwiczeń wyeliminuje kolejne zniechęcenia.

Korzyści. Zapoznaj się z korzyściami uprawiania sportu.
Nie bez powodu mówi się: „W zdrowym ciele, zdrowy duch”.

30 minut treningu dziennie już wystarczy by pozbyć się niechcianych boczków. Lepszy wygląd to lepsze samopoczucie - podbudujesz swoją wartość i wiarę w siebie. Nie będziesz odczuwać zmęczenia - to dzięki regularnym treningom będziesz mieć więcej wigoru. Twoje ciało będzie wyglądać bosko! Przyspieszysz metabolizm, gdy regularnym treningiem rozwiniesz mięśnie.

Ale to nie wszystko. Zadbasz nie tylko o zewnętrzne aspekty. To, co najważniejsze kryje się wewnątrz. Zmniejszysz ryzyko zachorowalności na takie choroby jak rak jelita grubego, rak trzustki czy rak piersi, choroby serca, cukrzyca. Poprawisz wydolność krążenia, zmniejszysz ryzyko nadciśnienia tętniczego, polepszysz ukrwienie narządów wewnętrznych. Obniżysz poziom cholesterolu. Zniwelujesz ryzyko otyłości, poprawisz przemianę węglowodanową, zwiększysz pojemność płuc. Zwiększysz również masę kostną eliminując osteoporozę. Poprawisz zdrowie umysłowe.

Sport to najprostszy sposób zapobiegania wielu chorobom i utratą dobrego samopoczucia.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena