Nowy Rok – nowe postanowienia! Jeśli planujesz w najbliższym roku nabyć lepszy wóz warto już teraz porozglądać się za ofertami samochodów oraz kredytów samochodowych. Wyprzedaże wcześniejszego rocznika i atrakcyjne warunki kredytu samochodowego mogą zachęcić do zaciągnięcia kredytu.

Data dodania: 2012-01-11

Wyświetleń: 1491

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

W ostatnim czasie sprzedaż samochodów spadła, w 2011 zanotowano spadek o 16%. Wpływ na kupno nowych auto mogą mieć wciąż rosnące ceny paliw i kryzys.

Jeśli potrzebujemy nowego bądź nowszego i lepszego auta, bo stare uległo awarii lub nie nadaje się do dalszej jazdy warto skorzystać z wyprzedaży starszego rocznika. Wiele salonów sprzedaje nowe, nieużywane auto po atrakcyjnych cenach, więc warto skorzystać z takich okazji.

Kredyt samochodowy

Korzystnym rozwiązaniem może być kredyt samochodowy, który jest znacznie korzystniejszy niż zwykły kredyt konsumencki. Dodatkowo, jeśli zaciągniemy autokredyt w salonie (większość posiada taką możliwość) możemy liczyć na atrakcyjniejsze warunki niż przy zaciąganiu kredytu w banku. Aby uzyskać jak najtańszy kredyt samochodowy warto prześledzić najnowsze oferty kredytów samochodowych i wybrać ten najkorzystniejszy dla siebie. Jeśli auto będzie nowe, a okres kredytowania krótki wówczas oprocentowanie auto kredytu nie będzie wysokie.

Może się zdarzyć, że potrzebujemy kredytu, ale kiedyś zdarzyło się nam nie spłacić rat w terminie, nasza historia kredytowa, którą sprawdza bank jest zła i możemy nie dostać kredytu. W tym przypadku najlepszym rozwiązaniem może się okazać kredyt samochodowy bez bik. Jego warunki są trochę gorsze niż przy normalnym kredycie samochodowym, jednak gdy potrzebujemy gotówki na auto na „już” warto skorzystać z takiej opcji.

W ostatnim czasie osoby, które chcą zaciągnąć kredyt konsumencki, a taki jest m.in. kredyt samochodowy mają ułatwione zadanie, ponieważ od 18 grudnia 2011 roku weszły w życie rozporządzenia, które regulują warunki przyznawania takich kredytów. Ujednolicony został formularz informacyjny, w którym powinny być zawarte dane odnośnie m.in. całkowitych kosztów kredytu, okresu kredytowania. Dzięki temu klient dostaje bardziej przejrzyste i dostępne informacje pozwalające porównać oferty kredytów z różnych banków. 

Licencja: Creative Commons
0 Ocena