Wystąpienia publiczne to sytuacje, w których nawet i bardzo doświadczeni kierownicy potrafią złapać stres i zapomnieć o kilku ważnych aspektach całego spotkania. Czy zastanawialiście się kiedyś, czy wystąpienia publiczne mogą pomagać w sprzedaży produktu? 

Data dodania: 2011-12-20

Wyświetleń: 1755

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Menadżer to osoba, która bardzo często musi występować przed grupami ludzi - zarówno klientów, jak i współpracowników. Co warto wziąć pod uwagę przed podejściem do wystąpienia?

Najważniejszą kwestią jest to, aby stworzyć sobie odpowiedni plan całego naszego przemówienia. Dzięki temu nie będziemy mieli niemiłych, zaskakujących nas sytuacji, które mogłyby doprowadzić do powstania stresu. Dobre przygotowanie to najważniejszy krok przed przystąpieniem do publicznego przemówienia.

Dodatkowym pomysłem, który warto wziąć pod uwagę, może być tworzenie notatek podczas przygotowania, dzięki czemu możemy skorzystać z drobnej pomocy podczas oficjalnego przemówienia. Warto, aby takie notatki miały formę mapy myśli. To znacznie lepiej pomaga w ułożeniu sobie całego tekstu w głowie. Dzięki temu, podczas prelekcji, osoba która prezentuje informacje może czuć się bardzo pewnie, ponieważ pod ręką posiada niezbędne notatki, z których w każdej chwili może skorzystać.

W przypadku prezentowania informacji przez kierownika, warto na zamieszczonej prezentacji udostępniać jak najmniej treści. Warto po prostu pisać tylko i wyłącznie najważniejsze słowa lub też zdania klucze, które podczas prezentacji nasuną Ci podpowiedzi, o czym dokładnie masz mówić. Prezentacje takie warto również urozmaicić w różne zdjęcia czy też filmy, dzięki którym Twoja publiczność będzie znacznie bardziej zaciekawiona przedstawionym materiałem.

Jak widzisz, wystąpienia publiczne mogą pomóc w sprzedawaniu, jeśli tylko zostanie spełnione kilka prostych warunków.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena