Przedstawiamy innowacyjne rozwiązanie jeśli chodzi o sprzęt muzyczny, a dokładnie skupiamy się na składanej gitarze.

Data dodania: 2007-11-11

Wyświetleń: 6697

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

W dzisiejszych czasach pojawia się coraz więcej innowacyjnych rozwiązań i pomysłów. Dzisiaj skupimy się na gitarze, która jest inspiracją dla wielu artystów.

Gitara to urządzenie, które ma wiele rodzajów, lecz także jak wiele ludzi tak wiele pomysłów na wykorzystywanie jej. Gitara jest urządzeniem przez które można wyrazić własną inspirację czy interpretację muzyczną. Jest znakiem firmowym wielu artystów, na przykład pierwszy z brzegu Jimi Hendrix. Niektórzy gitarzyści są tak przywiązani do swojej gitary, że nie są w stanie się od niej oderwać nawet w czasie pracy.

Pewien pilot linii lotniczych, który nie mógł pozwolić sobie na zabieranie zwykłej gitary ze sobą choćby na pokład samolotu wpadł na niezwykły pomysł zaprojektowania składanej gitary, dzięki czemu transportowanie jej będzie bardzo łatwe. Fredrik Johansson, wielki fan gitary, bez której długo nie mógł wytrzymać zlecił Szwedzkiej firmie wykonanie swojego pomysłu, który został wprowadzony w życie.Szwedzka firma DeVillain wykonała ten arcyciekawy pomysł i zaprezentowała tą niezwykłą gitarę pod nazwą Centerfold. Gitarę tą można bardzo szybko złożyć, a po złożeniu nie trzeba jej ponownie stroić. Jest to kolejne innowacyjne rozwiązanie o którym pomyślano w tym projekcie. Opatentowano mechanizm, który zwija struny całkowicie zachowując strój. Cena gitary będzie kosztować bagatela jedyne €2600, dlatego chyba większość zwykłych "zjadaczy chleba" pozostanie przy swoich sprzętach nawet jeśli będą sprawiały problemy, choćby z transportem.
Licencja: Creative Commons
0 Ocena