Każdy podatnik prowadzący własną działalność gospodarczą ma obowiązek rozliczać się z osiągniętych dochodów, odprowadzać podatki oraz dopełniać wszelkich formalności związanych z poprawnym działaniem jego przedsiebiorstwa.

Data dodania: 2011-11-23

Wyświetleń: 1106

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Każdy podatnik otwierający własny biznes ma obowiązek dopełnić wszelkich formalnych kwestii wiążących się z rejestracją działalności oraz terminowym i odpowiednim rozliczaniem się z urzędami. Kluczową  kwestią, nad którą musi pomyśleć każdy przyszły przedsiębiorca jest forma, w jakiej będzie on prowadził księgi rachunkowe bądź podatkowe firmy – czy zrobi to samodzielnie czy też nawiąże współpracę z biurem specjalizującym się w usługowym prowadzeniu ksiąg rachunkowych.

Samodzielne księgowanie oznacza dla podatnika mnóstwo obowiązków i wymaga szerokiej wiedzy na temat szeroko rozumianej księgowości. Podatnik będzie musiał sam obliczyć podatek, wypełnić deklaracje podatkowe, zawieźć je do urzędu. Księgowanie na własną rękę to również obowiązek dotrzymania ustalonych ustawowo terminów.

Dużo wygodniejszym rozwiązaniem, aczkolwiek i kosztowniejszym, jest zawarcie umowy z jednym z wielu działających na rynku biurem księgowym. Obecna sytuacja i duża konkurencja na rynku powodują, że biura rachunkowe prześcigają się dzisiaj w promocjach i ofertach aby tylko zdobyć Klienta. Aby zorientować się w sytuacji, wystarczy sprawdzić ilość ofert biur rachunkowych wyświetlanych w internecie. Wybierając nasze przyszłe biuro warto zainteresować się jego stażem, cennikiem, jakością usług lub rekomendacjami, jeżeli biuro takowe posiada.

Usługi księgowe świadczone przez doświadczonego księgowego powodują, że przedsiębiorca może poświęcić dodatkowy czas na sprawy własnej firmy. Mimo większych kosztów, jest to rozwiązanie wygodne i bezpieczne.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena