Łódź w swoich granicach mieści wiele uczelni wyższych, a najbardziej znaną jest Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. L. Schillera. Pod względem edukacji miasto to jest na wysokiej pozycji wśród miast w Polsce.

Data dodania: 2011-11-08

Wyświetleń: 1706

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Jednak, Łódź nie tylko szkoły wyższe ma do zaoferowania swoim mieszkańcom i przybyszom. Sieć palcówek edukacyjnych jest tutaj wspaniale rozwinięta. Fakt, że na terenie miasta znajduje się 146 przedszkoli miejskich mówi sam za siebie. Do tej liczby trzeba dodać jeszcze 52 przedszkola prywatne. Liczba jest naprawdę spora i można mniemać, że władze Łodzi kładą szczególny nacisk na edukację i to na wszystkich jej szczeblach.

Nie od dziś wiadomo, że pierwsze lata edukacji są bardzo ważne. Dzieje się tak z uwagi na fakt, że przedszkole jest pierwszym etapem długiej ścieżki jaka otwiera się przed młodym człowiekiem. W przedszkolu właśnie najmłodsi uczą się jak współpracować w grupie, co z pewnością zostanie wykorzystane w przyszłości, kiedy podejmą pracę zawodową. W okresie przedszolenym nawiązują też pierwsze przyjaźnie.

Zatem chcąc mieć odpowiednio wykształcone kolejne pokolenie, należy odpowiednio zadbać o nie już na samym początku. Zdając sobie z tego sprawę o przedszkola, Łódź dba z należytą starannością. Po pierwsze duża liczba tych placówek niweluje problem z brakiem miejsc dla chętnych maluchów. Oczywiście nie znam miasta, które ten problem rozwiązałoby w 100%, aczkolwiek niektóre są bliskie.

Należy też wspomnieć, że w Łodzi utworzone zostało stanowisko koordynatora wczesnego wspomagania rozwoju dziecka. Wspomniany koordynator zarządza kilkoma zespołami. Zespoły te charakteryzują się tym, że łączą działania służby zdrowia, oświaty oraz pomocy społecznej. Powstanie takiego stanowiska wynikało z potrzeby, która sygnalizowana była już od jakiegoś czasu. Dzięki wspomnianej działalności rodzice, którzy zaobserwowali niepokojące zachowania u swojego dziecka mogą skorzystać z konsultacji, które rozwieją, bądź potwierdzą ich obawy. Sens jest taki, aby pewne nieprawidłowości wykryć jak najwcześniej i zacząć nad nimi pracować.

Można mniemać, że młode osoby, których przyciągnie oferta edukacyjna szkół wyższych i zostaną w Łodzi, mogą być spokojne o edukacje swoich przyszłych dzieci. O przedszkola w Łodzi dba dobrze, tak samo jak i o inne etapy edukacji młodego pokolenia. Pomimo tego, że do tej pory miasto to nie kojarzyło mi się jako odpowiednie miejsce dla młodych ludzi planujących założyć rodzinę, myślę, że teraz pogląd ten się zmieni.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena