Obecnie już dzieci w przedszkolu, chcą być modnie ubrane. Szczególnie tyczy się to dziewczynek, które modą interesują się już od najmłodszych lat. Zatem rodzice chcąc, czy też nie, muszą być na bieżąco z aktualnymi trendami.

Data dodania: 2011-09-28

Wyświetleń: 1805

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

W czasie kiedy nasze babcie chodziły do przedszkola nie istniało pojęcie mody. Każdy ubierał się w to co mógł, bądź miał. Jednak dziś jest to nie do pomyślenia, szczególnie dzieci mogą mieć trudności z wyobrażeniem sobie sytuacji jaka była kilkanaście lat temu. Obecnie przedszkolak ma szafę pełną ubrań i może wybierać w czym się pojawi w szkole. Oczywiście nie ulega dyskusji, że to rodzice kupują ubrania dla dzieci i mają duży wpływ jak wygląda ich garderoba. Z drugiej strony dzieci w wieku przedszkolnym wiedzą jak postawić na swoim, jeśli czegoś bardzo chcą.

Niekiedy zdarza się, że przedszkola w regulaminie mają zapisane, iż dzieci muszą chodzić w mundurkach. Natomiast o tym wiedzą zarówno rodzice, jak i dzieci znacznie wcześniej i wiedzą na co się decydują. Mundurki są bardzo praktycznym rozwiązaniem i niewątpliwie mogą oszczędzić rodzicom nieco wydatków na ubrania właśnie. Innym plusem chodzenia w mundurkach jest minimalizacja problemu wyśmiewania się z innych dzieci. Zachowanie, jak choćby zazdrość o ładniejsze ubranie lub szydzenie z ubioru innych, są typowe dla tej grupy wiekowej, aczkolwiek jednolity ubiór niweluje ten stan.

Prócz samego stroju należy się zastanowić także nad dodatkami, które maluchy wręcz uwielbiają. Szczególnie sprawa biżuterii tyczy się dziewczynek, które są kreowane na małe królewny i pozwala im się nosić pierścionki, kolczyki, bransoletki itd., a czasami nawet malować paznokcie. Nie ulega wątpliwości, że to wszystko odbywa się za zgodą rodziców, mam jednak wrażenie, że jest to trochę za wcześnie i dziecko z pewnością będzie mieć jeszcze czas na to. Oczywiście raz na jakiś czas można pozwolić naszej pociesze na małe szaleństwo, aczkolwiek na co dzień jest to zupełnie zbędne.

Jasne jest, że każde dziecko ma swój gust. Coś mu się podoba, a coś nie. Dlatego, kiedy wybieramy dla naszego malucha np. spodnie, należy wziąć pod uwagę jego zdanie, gdyż każdy powinien czuć się dobrze w swoim stroju. Trendy w modzie zmieniają się jak w kalejdoskopie. Czasami, aż trudno za nimi nadążyć. Patrząc jak zmieniły się stroje w jakich do przedszkola chodzą uczniowe od czasów naszych babć, można rzec, że jest to wręcz przepaść. Natomiast trudno porównywać czasy młodości naszych babć do chwili obecnej. Są to zdecydowanie dwa różne światy i należy przyzwyczaić się do nowości.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena