Kiedy myślę o przedszkolach prywatnych mam przekonanie, że placówki te nie mają żadnych problemów. Jak nie jest to prawda. Niezależnie czy jest to placówka prywatna, czy publiczna, każdą dotykają jakieś problemy.

Data dodania: 2011-09-29

Wyświetleń: 1833

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Prywatne przedszkola, które dość licznie powstają w ostatnim czasie, również borykają się z różnymi problemami. Nie są to problemy finansowe, gdyż opłaty za pobyt dziecka są trochę wyższe niż w przedszkolach publicznych. Zapewne także z tego względu placówki prywatne mogą narzekać na brak chętnych dzieci.

Bezsprzecznie to czy znajdzie się odpowiednia ilość dzieci zależy od wielu czynników. Główny to lokalizacja przedszkola. Szczególnie ważna jest ta kwestia w Warszawie, która słynie z dużego ruchu i korków ulicznych. Zatem jeśli rodzice będą zmuszeni do posłania swoich dzieci na drugi koniec miasta to z pewnością będzie to dla nich ogromne utrudnienie. Identycznie będzie ten problem dotyczył mieszkańców innych większych miast w Polsce.

Każdy zdaje sobie sprawę z faktu, iż placówki prywatne starają się przygotować bardzo atrakcyjny plan zajęć dla najmłodszych. Jest to jedna z kart przetargowych omawianych placówek. Oczywiście zarówno przedszkola prywatne, jak i publiczne zobligowane są do realizacja programu, który nazrzuca im Ministerstwo Edukacji Narodowej. Aczkolwiek zajęcia dodatkowe jakie oferują swoim podopiecznym zależy już od dyrekcji przedszkola. Oczywiście zajęcia te muszą odpowiadać grupie wiekowej, do której są kierowane.

Zatem prywatne przedszkola z Warszawy w głównej mierze z uwagi na lokalizację mogą przeżywać kłopoty z małą ilością chętnych. Natomiast bywają też takie sytuacje, gdzie ilość chętnych jest znacznie większa, niż ilość miejsc. Jeśli przedszkole znajduje się np. w niedalekiej odległości od biurowca, gdzie mieści się sporo firm, wiele rodziców chętnych jest, aby właśnie tam posłać swoją pociechę. Rodzice mają poczucie, że są blisko swojego dziecka i w każdej chwili mogą mu pomóc, jeśli coś będzie nie tak. Inna rzecz, że nie muszą pokonywać dodatkowych kilometrów, a w godzinach porannych, kiedy ruch jest naprawdę spory jest to ważny argument.

Jak można wywnioskować względy praktyczne mają ogromne znaczenie w wyborze placówki. Oczywiście nie tylko na lokalizację zwraca się uwagę, ale także na szereg innych czynników. Jednak mając do wyboru przedszkola o podobnej ofercie zajęć, z pewnością dużą rolę odegra tutaj jej położenie.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena