Analiza techniczna indeksu WIG20 przygotowana na dzień 2.11.2011 roku.   W tym tygodniu ze względu na wtorkowe święto analiza techniczna wyjątkowo w środę.

Data dodania: 2011-11-02

Wyświetleń: 1161

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Na naszym głównym indeksie mamy do czynienia z fazą korekty po ostatnich mocnych wzrostach. Można mieć lekki niedosyt , gdyż nie dotarliśmy do żądanego poziomu 2450 pkt. Zabrakło nam ok. 20 pkt. W chwili obecnej znajdujemy się w fazie korekty ostatnich wzrostów. Niskie środowe otwarcie utworzyło na wykresie lukę spadkową, której ewentualne zamknięcie będzie jednoznacznie kończyć fazę korekty.

Korekty spokojnie można było się spodziewać. Pytanie na tą chwilę to oczywiście potencjalny zakres spadków. Wyznaczając poziomy ze zniesień Fibonacciego najbliższy poziom wsparcia to 2275 pkt. Na dzisiejszej sesji przełamany został krótkoterminowy trend wzrostowy przebiegający w okolicach 2325 pkt. Sygnał sprzedaży na MACD wygenerowany został już w piątek. Teraz należy oczekiwać na sygnał kupna.

Długoterminowa perspektywa dla WIG20 jest pozytywna. Pojawiające się korekty można starać się wykorzystać jako okazję do kupna po niższych cenach. Mocno negatywne byłoby dopiero zejście poniżej 2230 pkt, zatem mamy jeszcze spory bufor bezpieczeństwa.

Informacje zawarte w niniejszym opracowaniu nie stanowią rekomendacji w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców.Opracowanie zostało sporządzone z rzetelnością i zachowaniem staranności. Jest ono wyrazem indywidualnej oceny autora.
Autor nie ponosi odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie niniejszego raportu ani za szkody poniesione w wyniku tych decyzji inwestycyjnych.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena