Analiza techniczna indeksu WIG20 przygotowana na dzień 12.03.2012 roku.
Ostatni tydzień nie przyniósł oczekiwanego wybicia powyżej oporu. Nie wytrzymało niestety również wsparcie na 2300 pkt. Nadzieją miało okazać się rolowanie Greckiego długu. Pomimo iż udane nie przyniosło na rynek oczekiwanego uspokojenia.

Data dodania: 2012-03-13

Wyświetleń: 1086

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Głównym wydarzeniem ostatniego tygodnia było rolowanie długu przez prywatnych inwestorów długu Greckiego. Wydarzenia 8 marca mogły wywołać odwrót na rynku. Bliskie 85% zainteresowanie rolowaniem nie przyniosło oczekiwanego rezultatu na rynkach finansowych.

Pozytywny sygnał 8 marca wygenerowany został na walutach. Złoty nadal się umacnia, niestety nie widać tego zbyt mocno na notowaniach akcji. Dwudniowe wzrosty w ramach kanału spadkowego nie przełamały oporu, zatem WIG 20 nadal podąża w trendzie spadkowym. Opór to w chwili obecnej 2300 pkt.
Wydaje się jednak iż jesteśmy coraz bliżej przełamania trendu spadkowego. Ostatnie minima w okolicach 2250 pkt. pozwalają sądzić, iż ten poziom może okazać się wsparciem (2250 pkt. wyznaczane było jakie potencjalne wsparcie). Przełamanie 2300 pkt. byłoby potwierdzeniem zmiany trendu na WIG20. Połączone powinno to być z wygenerowaniem sygnału na MACD, który pozostaje cały czas w pozycji sprzedaży...

Informacje zawarte w niniejszym opracowaniu nie stanowią rekomendacji w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców.Opracowanie zostało sporządzone z rzetelnością i zachowaniem staranności. Jest ono wyrazem indywidualnej oceny autora.
Autor nie ponosi odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie niniejszego raportu ani za szkody poniesione w wyniku tych decyzji inwestycyjnych.

Licencja: Creative Commons