Analiza techniczna indeksu WIG20 przygotowana na dzień 19.03.2012 roku.
W ostatnim tygodniu mieliśmy do czynienia z mocnym wybiciem z kanału spadkowego. Końcówka tygodnia jednak przebiegała pod dyktando wygasających kontraktów marcowych.

Data dodania: 2012-03-19

Wyświetleń: 1353

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Mocne środowe wybicie potwierdzone obrotami zapowiadało ciekawszą końcówkę tygodnia. Przełamanie linii trendu spadkowego powinno zapowiadać próbę podejścia na 2400 pkt. Piątkowa sesja przebiegało pod dyktando wygasania kontraktów. Było jednak dość spokojnie, główny obrót wygenerowany został podczas dogrywki.


Część analityków przewidywała, iż wygasające kontrakty utrzymują niższe notowania spółek z WIG20. Po wygaśnięciu kontraktów marcowych powinniśmy zatem zobaczyć bardziej przekonujący trend.Sygnał kupna wygenerowany w środę nadal obowiązuje. Wsparciem jest naturalnie luka startowa czyli poziom 2320 pkt. Najbliższy opór to poziom 2400 pkt, który WIG20 powinien pokonać. Ostatni ruch na WIG20 może przypominać klasyczną teorię fal Elliotta. W chwili obecnej bylibyśmy świadkami trzeciej fali wzrostowej, która z łatwością powinna pokonać poprzednie szczyty.


Na rynku brakuje jednak cały czas poprawy sentymentu. Jedna pozytywna sesja trendu nie czyni...

Informacje zawarte w niniejszym opracowaniu nie stanowią rekomendacji w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców.Opracowanie zostało sporządzone z rzetelnością i zachowaniem staranności. Jest ono wyrazem indywidualnej oceny autora.
Autor nie ponosi odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie niniejszego raportu ani za szkody poniesione w wyniku tych decyzji inwestycyjnych.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena