Analiza techniczna indeksu WIG20 przygotowana na dzień 03.05.2012 roku.
Kolejny tydzień nie przyniósł oczekiwanego wybicia z kanału spadkowego na indeksie WIG20. Obronił się również poziom wsparcia na poziomie 2300 pkt. Zatem wzrasta szansa na przebicie któregoś z poziomów.

Data dodania: 2012-03-05

Wyświetleń: 1161

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Kontynuacja kanału spadkowego, tak w skrócie można ocenić ostatni tydzień. niskie obroty nie sprzyjały ruchowi na głównym indeksie. Analiza wykresu wskazuje3 w tym momencie na dwa ważne poziomy dla WIG20. Wsparcie to poziom 2293 pkt. czyli 38,2% zniesienie ostatniego wzrostu. Oporem jest linia trendu spadkowego w okolicach 2330 pkt. Kluczowe zatem będzie wyczekanie przebicia któregoś z tych poziomów.

Niskie obroty nie wskazują jednak w chwili obecnej na ten bardziej negatywny scenariusz. Na sesjach spadkowych nie widać u nas wyprzedaży. Warto również obserwować wolumeny, przebicie wsparcia lub oporu powinno przynieść również wzrost wolumenu. Będzie to znaczący sygnał do zajmowania pozycji krótkiej lub długiej.
Sytuacja techniczna nie jest klarowna. Bardziej jednak wygląda to na korektę trendu niż na trwały trend spadkowy. Optymistyczny wariant wydaje się być bardziej prawdopodobny. Jednak na sygnał kupna należałoby jeszcze poczekać ...

Informacje zawarte w niniejszym opracowaniu nie stanowią rekomendacji w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców.Opracowanie zostało sporządzone z rzetelnością i zachowaniem staranności. Jest ono wyrazem indywidualnej oceny autora.
Autor nie ponosi odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie niniejszego raportu ani za szkody poniesione w wyniku tych decyzji inwestycyjnych.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena