Analiza techniczna indeksu WIG20 przygotowana na dzień 26.03.2012 roku.
Poprzednie wybicie z kanału spadkowego zostało zanegowane w ostatnim tygodniu. Bardzo słabe odczyty makroekonomiczne z Chin i Europy spowodowały kontynuację wyprzedaży na WIG20.

Data dodania: 2012-03-26

Wyświetleń: 1087

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Sytuacja polskiego indeksu jest nieciekawa. Szczególnie gdy porównamy ją do indeksów zachodnich, gdzie trend wzrostowy trwa od ponad 2 miesięcy i wystąpienie korekty nie jest niczym niepokojącym. U nas jednak może to spowodować test dolnego ograniczenia konsolidacji.


Jednak gdy spojrzymy tylko na nasz indeks bez spoglądania na zachód, sytuacja nie jest tak negatywna. Mocne wsparcie na 2250 pkt. było testowane zarówno w czwartek jak i w piątek. Długie dolne cienie zapowiadają odwrócenie krótkoterminowego trendu. Najbliższym oporem pozostaje 2300 pkt, którego pokonanie wygeneruje mocny sygnał kupna w perspektywie dla poziomu 2350 pkt.


Wybicie powyżej 2350 pkt można traktować jako zapowiedź wejścia w kanał wzrostowy, który powinien przebić 2400 i 2450 pkt. dorównując do zachodnich indeksów. Najkorzystniejszą strategią wydaje się zajęcie długiej pozycji na polskim rynku i krótkiej na zachodnich giełdach np na DAX, czy na S&P. Problemem może być jednak dostępność takich instrumentów ...

Informacje zawarte w niniejszym opracowaniu nie stanowią rekomendacji w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców.Opracowanie zostało sporządzone z rzetelnością i zachowaniem staranności. Jest ono wyrazem indywidualnej oceny autora.
Autor nie ponosi odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie niniejszego raportu ani za szkody poniesione w wyniku tych decyzji inwestycyjnych.

Licencja: Creative Commons