Jesteśmy atakowani przez tysiące bodźców zewnętrznych. Te bodźce przetwarzamy na informacje, które to analizujemy potęgą umysłu. Następnie działamy. Naszym celem jest osiągnąć szczęście. Jak je w tym wszystkim odnaleźć?

Data dodania: 2011-11-02

Wyświetleń: 1376

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

W tym artykule przyszedł czas na podsumowanie wszystkich dotychczasowych kroków. Bo dopiero całościowe spojrzenie na to zagadnienie odsłoni nam obraz naszego szczęścia. To pojęcie musimy wykreować sami, a pomóc w tym może przejście wszystkich kroków po kolei. Kreacja pojęcia szczęścia ma miejsce wtedy, gdy to pojęcie zdefiniujemy. Ktoś by mógł powiedzieć, że było już wielu śmiałków, którzy to brali się za zdefiniowanie szczęścia. Tak, to prawda. Tylko, że oni próbowali stworzyć, nazwijmy to, definicję powszechną. Ja uważam, że takiej definicji nie ma. Pojęcie szczęścia jest subiektywnym obrazem naszego życia w otaczającym nas świecie. Więc, tyle jest definicji szczęścia ilu ludzi żyje na ziemi.

Ale przejdźmy do definicji. Fundamentem jej tworzenia są oczywiście nasze talenty. I tak podam kilka przykładów, jak zabrać się do definiowania:

Jeżeli naszym talentem jest śpiewanie, to naturalnym celem, jaki sobie stawiamy jest osiągnięcie szczytów w szeroko rozumianym show-biznesie. Zauważmy, nasz talent wyznacza nam drogę. Zaczynamy od tego, aby zaprezentować się szerszej publiczności, co ma dać efekt znalezienia producenta naszej pierwszej płyty, potem osiąganie coraz lepszych wyników sprzedaży tej płyty, potem kolejne płyty i narzucenie publice naszego stylu, który wywinduje nas na sam szczyt popularności. I właśnie ten cały proces możemy nazwać szczęściem.

Jeżeli naszym talentem są zdolności plastyczne, a konkretnie malarstwo, to ten talent także wyznacza nam naszą drogę. Wiedzie ona przez galerie sztuki. Zaczynamy od niewielkich sal wystawowych i dążymy do tego, aby nasze dzieła zostały wystawione w najznakomitszych galeriach świata, co z kolei sprawi, że nasze prace będą osiągać zawrotne ceny na aukcjach sztuki. Oczywiście w tym całym procesie musimy dać się przekonać jak najszerszemu gronu krytyków, ponieważ to oni nadają rytm w tej sferze życia. I jak poprzednio, wszystko to możemy nazwać szczęściem.

Kolejny talent, który chcę tu uwzględnić, to aktorstwo. Szkolimy się na aktora nie po to, aby przejść przez życie w tonie przeciętności. Chcemy być aktorami, bo pragniemy wypalić piętno w tej dziedzinie sztuki, Czyli robimy wszystko, aby reżyserzy powierzali nam główne role w ambitnych sztukach lub kasowych filmach. To ma nas doprowadzić do zbierania coraz większej ilości nagród, z uwzględnieniem ich prestiżu. Tak wybrana droga nadaje naszemu życiu sensu i jednocześnie definiuje nam pojęcie szczęścia.

Myślę, że ma powyższych przykładach pokazałem Wam jak zabrać się za zdefiniowanie swojego szczęścia. Pamiętajcie jednak, że istotną rolę w tym procesie odgrywa energia w drodze, czyli przyjemność.

Na tym kończę i jednocześnie mam nadzieję, że ten mój wywód będzie dla Was jakąś alternatywą w poszukiwaniu utęsknionego przez wszystkich SZCZĘŚCIA. Dziękuję.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena